Ile powinno jeść 4-miesięczne dziecko?

Dobrą zasadą, którą należy się kierować przy karmieniu dziecka jest karmienie na żądanie i kiedy daje ono wyraźne oznaki głodu. Noworodek często potrafi powiedzieć, kiedy jest głodny, a kiedy nie. Ważne jest, aby być konsekwentnym, ale nie zmuszać dziecka do jedzenia, gdy nie jest głodne. W ten sposób Twoje dziecko będzie mogło nauczyć się, ile potrzebują jeść.

Na początek unikaj wprowadzania nowych pokarmów zbyt szybko. Spróbuj wprowadzić jeden nowy pokarm na raz i odczekaj trzy do pięciu dni przed wprowadzeniem kolejnego. W ten sposób Twoje dziecko może przyzwyczaić się do nowego jedzenia. Jeśli zje zbyt dużo jednego pokarmu, może to spowodować reakcję alergiczną. Częstą przyczyną reakcji alergicznych jest przecierowe jedzenie dla niemowląt. Puree może powodować wysypkę, biegunkę i wymioty, a żołądki niemowląt nie lubią tej tekstury.

Idealnie, Twoje dziecko będzie spożywać jedną lub dwie uncje jedzenia co trzy do czterech godzin. Twoje dziecko może również pić formułę kilka razy dziennie. Dzieci karmione piersią powinny pić co najmniej cztery do sześciu uncji mleka co trzy do pięciu godzin. Następnie, gdy dziecko zacznie pić mleko, możesz wprowadzić pokarmy stałe. Dobrą zasadą jest obserwowanie oznak alergii pokarmowych.

Jeśli karmisz dziecko formułą, ilość mleka będzie się zwiększać wraz ze wzrostem dziecka. Jeśli nie masz regularnego harmonogramu karmienia, możesz spróbować iść z prądem i karmić dziecko, kiedy tylko chce jeść. Twoje dziecko wkrótce wypracuje sobie rytm, co pomoże Ci ustalić harmonogram karmienia i spania, który będzie działał dla Ciebie i Twojego dziecka. Brzuszek noworodka jest mały, więc potrzebuje on niewielkiej ilości mleka co kilka godzin.

Karmiąc dziecko, pamiętaj, że nie dokończy ono posiłku, jeśli będzie to tylko pół łyżki stołowej. Możesz również dodać więcej stałych pokarmów w przyszłości i prawdopodobnie zobaczysz, że Twoje dziecko będzie jadło trzy posiłki dziennie, z kilkoma przekąskami po drodze. Pamiętaj, że pierwszym stałym pokarmem powinno być mleko matki lub mleko modyfikowane dla niemowląt. Twoje dziecko może jeść więcej niż jeden rodzaj pokarmu każdego dnia, o ile nie jest na nie uczulone.

Po tym punkcie Twoje dziecko będzie potrzebowało więcej mleka. Z reguły Twoje dziecko powinno pić od dwóch do trzech filiżanek mleka dziennie. Jeśli nie jesteś pewna, ile mleka powinno pić Twoje dziecko, skonsultuj się z pediatrą, aby uzyskać dokładniejsze zalecenia. Niezależnie od tego, jaki rodzaj formuły wybierzesz, Twoje dziecko będzie potrzebowało dwóch do trzech filiżanek mleka dziennie.

Przy pierwszym wprowadzeniu pokarmów stałych do dziecka, upewnij się, że jest ono w pozycji, w której może siedzieć w pozycji pionowej, być podparte i być umiarkowanie głodne. Zacznij od małych ilości i zwiększaj je, gdy przyzwyczają się do smaku. Kiedy Twoje dziecko będzie gotowe, będzie dawało znaki, że jest pełne. Zwróć uwagę na to, kiedy dziecko odwraca się od Ciebie i odwraca głowę. Kiedy dziecko daje znaki, że skończyło posiłek, poczekaj, aż ponownie otworzy usta.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top