Ile wody powinno pić dziecko?

W miarę jak dziecko rośnie, ilość wody, której potrzebuje, będzie się zmieniać. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy mleko matki i mleko modyfikowane są głównymi źródłami wody dla Twojego dziecka. Podawanie wody przed ukończeniem sześciu miesięcy może spowodować poważne problemy zdrowotne. W tym czasie można podawać dziecku przegotowaną wodę lub schłodzoną wodę z kranu, ale nie może to być jedyny napój dla dziecka. Mleko matki i formuła powinny pozostać podstawowym źródłem wody, dopóki dziecko nie skończy co najmniej 12 miesięcy.

Aby sprawdzić poziom nawodnienia dziecka, policz liczbę mokrych pieluch i oddawanego moczu. Jeśli Twoje dziecko idzie więcej niż osiem godzin bez siusiania, może to być spowodowane odwodnieniem. Inne oznaki odwodnienia to sucha skóra, przekrwione oczy i gorączka. Jeśli te objawy są obecne, należy natychmiast szukać pomocy medycznej. Jeśli jednak Twoje dziecko nie wykazuje żadnych z tych objawów, możesz zacząć wprowadzać picie z kubka w młodym wieku.

Woda jest niezbędnym elementem diety dziecka, ale picie jej w innych formach może być zabawnym sposobem dla Twojego dziecka, aby uzyskać jego dzienne spożycie wody. Może mieć popsicles lub smoothies, które są zarówno wysokie w wodzie i bogatych w składniki odżywcze owoców. Spróbuj wymieszać puree owocowe i warzywne, aby uzyskać dodatkowy smak i wzrost wartości odżywczych. Jako bonus, te mrożone smakołyki są pyszne i zabawne!

Z reguły niemowlęta w wieku od sześciu do 12 miesięcy nie potrzebują dużo wody, ale nadal ważne jest, aby wprowadzić różnorodne produkty stałe w tym wieku. Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca podawanie im 2-4 uncji wody dziennie, ale nie należy uzupełniać mleka matki lub formuły. Jeśli martwisz się o nawodnienie swojego dziecka, możesz śledzić liczbę mokrych pieluch, które dziecko ma każdego dnia i skontaktować się z pediatrą, jeśli jesteś zaniepokojona. Dziecko potrzebuje około czterech do sześciu dobrych mokrych pieluch dziennie, aby pozostać zdrowym i nawodnionym.

Jeśli chodzi o picie wody, ważne jest, aby pamiętać, że żołądek dziecka nie może obsługiwać dużych ilości płynów w jednym posiedzeniu. Powinnaś spróbować podawać dziecku pół uncji wody co kilka godzin. Najważniejsze jest to, aby dziecko pozostało nawodnione. Mleko jest dobre do nawodnienia, ale zbyt duża ilość wody może zastąpić odżywcze mleko. Kiedy Twoje dziecko pije zbyt dużo wody, może rozwinąć się stan zwany „upojeniem wodnym” i mieć niebezpieczną nierównowagę elektrolitów.

Podawanie dziecku wody w kubku sippy cup przez pierwsze sześć miesięcy jest w porządku. Woda nie powinna być podawana w butelkach. Twoje dziecko może pić wodę kilka razy dziennie, jeśli nadal karmi piersią. Jeśli jednak zdecydowałaś się na rozpoczęcie pokarmów stałych, możesz zaoferować dziecku wodę w kubku do picia. Nie powinnaś jednak podawać dziecku wody częściej niż raz dziennie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top