Ile mleka dziecko zjada dziennie

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest: „Ile mleka dziecko zjada dziennie?”. Odpowiedź zależy od wieku dziecka, ale ogólnie rzecz biorąc, noworodek spożywa tylko od dwóch do czterech uncji na jedno karmienie. To może się bardzo wahać z dnia na dzień, więc ważne jest, aby śledzić, ile dziecko rzeczywiście pije. Poniższa tabela zawiera przybliżone wytyczne dotyczące tego, ile mleka powinno pić dziecko każdego dnia.

Noworodek nie powinien spożywać więcej niż dwie uncje mleka matki na jedno karmienie, ale stopniowo zwiększa ich spożycie w ciągu pierwszego miesiąca, osiągając maksymalnie 32 uncje dziennie. Dziecko karmione formułą będzie zazwyczaj karmić co trzy do czterech godzin, ale dzieci karmione piersią będą miały tendencję do podejmowania mniejszych, częstszych karmień. Karmienia powinny być wybudzane, jeśli dziecko rozciąga się podczas drzemki.

Jeśli dziecko jest nadal karmione piersią, możesz zacząć podawać mu niewielkie ilości wody. Może to być w formie otwartego kubka lub sippy cup. Jeśli dziecko nie pije tyle mleka lub formuły, zabierz je do pediatry na przegląd. Jeśli pije mniej niż 20 uncji dziennie, powinien zobaczyć pediatrę, aby omówić opcje.

Dzieci karmione piersią potrzebują około ośmiu do 12 karmień dziennie. W zależności od dziecka, on lub ona może karmić co dwie do trzech godzin na żądanie. Początkowo Twoje dziecko może karmić co dwie do trzech godzin, ale po kilku miesiącach może się to zmniejszyć. Przeciętne dziecko będzie karmić od dwóch do czterech godzin każdego dnia, więc upewnij się, że masz wystarczająco dużo mleka na wszystkie te karmienia.

Ilość mleka, którego potrzebuje dziecko, różni się, ale ilość stałych produktów, które dziecko zjada każdego dnia, wynosi zwykle od sześciu do ośmiu uncji. Z reguły preferowanym pokarmem jest mleko matki. Ilość pokarmów stałych będzie zależała od tego, jak często pielęgniarki zalecają karmienie dziecka. Niektóre niemowlęta lubią najpierw odrobinę formuły.

Dziecko o wadze 9 funtów, ośmiorniczek wymaga 24,8 uncji mleka matki dziennie. Podziel tę liczbę przez osiem, aby uzyskać 2,6 uncji mleka na karmienie. Jedna uncja to trzydzieści mililitrów, więc trzy uncje będą karmić dziewięciofuntowe, czterofuntowe dziecko. Ci, którzy pracują lub chcą odciągać mleko dla swojego niemowlęcia, powinni to robić w miarę możliwości. Alternatywnie można użyć mleka mrożonego i mieć je pod ręką dla personelu przedszkola do wykorzystania.

Mleko matki powinno stanowić większość żywienia dziecka przez pierwszy rok, ale w miarę wprowadzania pokarmów stałych, spożycie mleka przez dziecko może się zmniejszyć. Typowe spożycie mleka matki to 30 uncji dziennie w wieku siedmiu miesięcy, 550 ml w wieku od jedenastu do szesnastu miesięcy i około 850 uncji w wieku trzech lat. Pomimo tych wahań, mleko matki jest nadal najlepszym rozwiązaniem dla zdrowia Twojego dziecka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top