Co jest najlepsze do jedzenia dla 8-miesięcznego dziecka?

Co najlepiej jeść u ośmiomiesięcznego dziecka? Jeśli chodzi o odżywianie, dobrym wyborem są pełne ziarna. Są one bardziej odżywcze niż ziarna rafinowane. Dieta dziecka powinna zawierać różnorodne węglowodany, w tym owoce, warzywa, nabiał, ziarna i rośliny strączkowe. Węglowodany są ważnym źródłem energii dla rozwijającego się mózgu i ciała. Zdrowa dieta będzie zawierała dużo pełnych ziaren, takich jak orkisz, proso lub żyto.

Owoce są łatwe do przygotowania i mają dużą zawartość składników odżywczych. Możesz również przygotować domowe muffiny z mąką pełnoziarnistą i jabłkami dla słodkiego przysmaku. Upiecz muffinki w standardowej formie do muffinek lub mini i połam je na małe kawałki, aby dziecko mogło je zjeść. Kiedy Twoje dziecko opanuje sztukę jedzenia, możesz przejść do mięsa. Upewnij się, że dokładnie ugotujesz mięso przed podaniem.

Jeśli nie jesteś pewna, co jest najlepsze dla Twojego dziecka, zacznij od miękkich pokarmów. Pokarm dla niemowląt powinien być na tyle miękki, aby można go było zgnieść między palcem wskazującym a kciukiem, ale nie tak miękki, aby rozpadł się na kawałki. Kiedy myślisz o gotowaniu owoców i warzyw, prawdopodobnie myślisz o gotowaniu ich na parze. Sprawdź jak ugotować poprawnie brokuły dla dziecka w tym artykule: https://glodnapolka.pl/gotowanie-brokulow-jak-ugotowac-brokuly/. Chociaż te metody są bezpieczne, nie zapominaj, że są nieco trudne do zjedzenia dla Twojego malucha.

Oprócz owoców i warzyw powinnaś wprowadzać różne tłuste pokarmy. Twoje 8-miesięczne dziecko prawdopodobnie zacznie poznawać pokarmy stołowe, gdy będzie miało około ośmiu miesięcy. Unikaj podawania dziecku miodu, dopóki nie skończy co najmniej roku, ponieważ może on wywołać botulizm. Zwykłe mleko krowie i napoje sojowe są bezpieczne do wprowadzenia przed ukończeniem 12 miesięcy. Ser jest OK.

Jajka są dobrym wyborem dla finger foods. Są ładowane ze składnikami odżywczymi i białkami i są łatwo strawione. Twoje dziecko powinno jeść żółtko i białko, a nie całe jajko. Inne pokarmy, które możesz wprowadzić to miękko gotowana soczewica i ryż, kawałki pasteryzowanego sera i małe kawałki bajgla. Pasteryzowane kawałki sera są również bezpieczne dla Twojego ośmiomiesięczniaka. Należy unikać nadmiernego karmienia go tymi przedmiotami, ponieważ przesadzanie z nimi może spowodować rozstrój żołądka.

Pokarmy o miękkiej teksturze, takie jak puree z bananów i marchewki, można wprowadzić dziecku. Można użyć okruchy rolowane na żywności, które są zbyt śliskie dla niego do obsługi. Możesz również użyć skórek od bananów lub awokado, aby pomóc dziecku w uchwyceniu jego jedzenia. Oprócz tego spróbuj podawać różne rodzaje pokarmów na różne nastroje. Na przykład, jednego dnia podaj maliny zwykłe; następnego, połóż trochę masła orzechowego lub serka śmietankowego na toście.

Możesz zacząć karmić dziecko stałymi pokarmami po ośmiu miesiącach, ale unikaj wprowadzania mleka krowiego, dopóki dziecko nie osiągnie jednego roku. Mleko krowie ma wyższy poziom potasu, wapnia i soli, co podnosi obciążenie nerek dziecka. Jeśli Twoje niemowlę odmawia picia mleka, możesz spróbować karmić je butelką do karmienia. Unikaj używania butelek o dużym przepływie, jeśli Twoje dziecko odmawia jedzenia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top