Jak bezpiecznie trzymać dziecko podczas kąpieli

Ten artykuł został przygotowany we współpracy z herbabyqba.pl

Istnieje wiele wskazówek, jak zabezpieczyć dziecko podczas kąpieli. Oto pięć wskazówek jak zabezpieczyć dziecko podczas kąpieli:

Przed włożeniem dziecka do wanny, sprawdź temperaturę wody. Jeśli używasz dłoni, najbezpieczniej jest trzymać ją nad wodą, natomiast łokieć może być lepszym miernikiem temperatury. Mów do dziecka, opuszczając jego ciało do wanny, upewniając się, że jego stopy pozostają powyżej poziomu wody. Często polewaj ją ciepłą wodą, aby zapewnić jej bezpieczeństwo. Pamiętaj, że dziecko jest jeszcze delikatne i może wpaść do wody, jeśli je upuścisz.

Aby bezpiecznie przytrzymać dziecko podczas kąpieli, zacznij od przytrzymania jej główki i pupy jedną ręką, a drugą podtrzymaj jej szyję i ramiona. Użyj drugiej ręki do umycia twarzy dziecka, unikając dostania się mydła do jej nosa lub uszu. Kiedy jest już czysta, możesz użyć drugiej ręki, aby delikatnie opuścić ją do kąpieli, kołysząc jej głowę i wspierając jej ciało drugą.

Po trzymaniu jej w bezpiecznym uchwycie przenieś ją na płaską powierzchnię, taką jak ławka lub łóżko. Pamiętaj, aby zabezpieczyć główkę dziecka grubym ręcznikiem. Pamiętaj, aby trzymać jedną rękę na niej, ponieważ prawdopodobnie będzie podatna na upadki, jeśli będziesz rozproszona. Gdy woda zacznie płynąć, zdejmij ręcznik i koc i włóż dziecko do wanny. W trakcie kąpieli pamiętaj, aby mieć w pobliżu swoje przybory.

Aby zabezpieczyć dziecko podczas kąpieli, umieść je w bezpiecznym miejscu i połóż ściereczkę na jego głowie i ramionach. Najpierw włóż ją w pieluszkę. Potem możesz ją przebrać w odpowiednie ubranko. Spróbuj mówić do dziecka podczas kąpieli, aby się nie przegrzało. I pamiętaj: czas kąpieli wymaga praktyki. I nie spiesz się! Gdy opanujesz technikę, będziesz mogła bezpiecznie trzymać dziecko w wannie.

Po kąpieli dziecka osusz jego skórę czystym, miękkim ręcznikiem lub na podłodze. Zwróć szczególną uwagę na fałdy i zagniecenia. Opłucz jej stopy i twarz i osusz skórę. Zawsze zaczynaj od czystej pieluszki. Jeśli Twoje dziecko ma wrażliwą skórę, zastosuj nieperfumowany krem, aby uniknąć pocierania jej skóry mokrym ręcznikiem.

Dziecko może utonąć w mniej niż pięciu centymetrach wody. Nigdy nie zostawiaj dziecka samego w wannie. Woda w kąpieli powinna być na tyle ciepła, aby dziecko czuło się w niej komfortowo. Sprawdź temperaturę wody w kąpieli przed umieszczeniem jej w niej. I zawsze pamiętaj, nigdy nie zostawiaj dziecka bez nadzoru. Badania pokazują, że połowa utonięć dzieci zdarza się w wannach. A jeśli nie jesteś ostrożny, ryzyko wzrasta wykładniczo.

Inna ważna wskazówka dotycząca kąpieli to wybór czasu, kiedy dziecko będzie najszczęśliwsze. Noworodek może potrzebować więcej czasu na sen niż na kąpiel, więc najlepiej jest utrzymać czas kąpieli elastyczny i przyjemny dla wszystkich. A nawet może się okazać, że stanie się ona częścią rutyny na dobranoc. Jeśli kąpiesz dziecko regularnie, możesz utrzymać wodę na tyle ciepłą, aby dziecku było wygodnie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top