Jak często należy karmić dwumiesięczne dziecko?

Dopóki dziecko nie jest w stanie wytrzymać dłuższych przerw między karmieniami bez marudzenia, możesz pominąć kilka karmień w środku nocy. W miarę jak dziecko rośnie, zwiększa swoją pojemność żołądka i może nie być głodne aż do rana. Jednak kiedy już zgłodnieje, rodzic nie powinien pomijać karmienia. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, kiedy dziecko jest gotowe do karmienia piersią, jest obserwowanie znaków, że dziecko jest gotowe.

Większość noworodków wypije 1 do 2 uncji mleka matki na jedno karmienie i karmi osiem do 12 razy dziennie. Jednak dziecko może przyjąć tylko pół uncji mleka z piersi w ciągu pierwszych kilku dni. Do czasu, gdy dziecko skończy miesiąc, będzie spożywać około czterech uncji mleka na karmienie. Karmienie ich częściej jest zalecane, jeśli niemowlę nie otrzymuje wystarczającej ilości kalorii lub nie moczy swojej pieluszki.

Zależnie od rodzaju jedzenia, które spożywa Twoje dziecko, możesz wprowadzić stały pokarm do dziecka w wieku dwóch miesięcy. Zacznij od wprowadzenia łyżeczki suchego płatka ryżowego dla niemowląt do jego ust. Następnie wprowadź owoce i warzywa, a potem mięso. Możesz również spróbować przygotować zapiekanki zawierające smak, który preferuje Twoje dziecko. Alan Greene, autor książki Feeding Baby Green, sugeruje przygotowanie zapiekanki makaronowej z czerwonym sosem.

Twoje dziecko będzie rosło i rozwijało się w innym tempie niż dziecko karmione wyłącznie piersią. Dziecko karmione piersią będzie karmić około siedmiu do dziewięciu razy dziennie, a karmienie go butelką będzie trudniejsze. W pierwszych tygodniach życia dziecko będzie karmić 8-12 razy dziennie. Każde karmienie będzie trwało około 20 minut lub dłużej. Odstępy między karmieniami będą się zmieniać, gdy dziecko będzie rosło i zacznie jeść stałe pokarmy.

Choć karmienie dziecka jest ważną częścią Twojego dnia, może również zajmować dużo czasu. Upewnij się, że zwracasz uwagę na sygnały głodu swojego dziecka. Powie Ci ono, kiedy jest głodne i kiedy jest pełne. Twoje dziecko powie Ci, kiedy jest głodne i potrzebuje więcej jedzenia. Stosując się do tych sygnałów, możesz uniknąć tego niepotrzebnego zmartwienia. Będziesz mogła w pełni wykorzystać swój cenny czas spędzony z dzieckiem.

Karmienie dziecka regularnie może pomóc mu uzyskać odpowiednią ilość składników odżywczych. Ciało Twojego dziecka ma swój indywidualny schemat karmienia, a Twój nie jest inny. Im więcej Twoje dziecko pielęgnuje, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie potrzebowało więcej pokarmu. Należy również pamiętać, że dziecko może doświadczać gwałtownego wzrostu lub walczyć z chorobą. Ponadto, na początku możesz nie mieć wystarczającej ilości mleka dla swojego dziecka. Nie powinnaś się tym zbytnio przejmować.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top