Porady jak obudzić dziecko do karmienia

Oto kilka wskazówek, jak obudzić dziecko do karmienia. Niektóre dzieci budzą się na czas karmienia, podczas gdy inne mogą przespać cały proces. W każdym razie, budzenie dziecka nie musi być powodem do niepokoju. Spróbuj delikatnie szturchnąć dziecko, użyć ciepłej ściereczki lub rozebrać je, jeśli już śpi.

Używanie sutka może pomóc obudzić dziecko i powiadomić je o karmieniu. Siara, mleko i sutek mogą również obudzić dziecko. Kiedy zmieniasz strony i poruszasz dzieckiem, może ono się zdrzemnąć. Jeśli tak się stanie, ułóż dziecko z powrotem do snu. W ten sposób obudzisz dziecko. Upewnij się, że nadal poruszasz się i ponownie budzisz go, jeśli nie udało ci się obudzić dziecka.

Aby skłonić dziecko do otwarcia oczu, delikatnie trzymaj je w pozycji pionowej. Trzymanie dziecka w pozycji pionowej będzie również perk up ich mózgi i pomóc im obudzić. Możesz również spróbować przyciemnić światła lub trzymać go lub ją w ramionach. Mówienie do dziecka, śpiewanie mu lub masowanie jego pleców również może je obudzić. Delikatnie poklepuj również ich plecy, aby zachęcić je do przebudzenia.

Gdy próbujesz obudzić dziecko do karmienia, staraj się nie przeszkadzać mu, budząc je zbyt wcześnie. Pielęgniarka będzie bardziej skłonna do obudzenia się, jeśli matka delikatnie je pogłaszcze lub zaśpiewa do nich. Jeśli to nie zadziała, spróbuj beknąć dziecku. Przydatna może być również ściereczka do mycia. Po wymarzonym karmieniu, beknij je i spróbuj ponownie. Jeśli nie udało Ci się w tej pierwszej próbie, wkrótce nauczysz się budzić dziecko bez dodatkowego zamieszania.

Oprócz głosu, Twoje dziecko prawdopodobnie będzie czujne podczas karmienia. Jeśli jednak masz jakiekolwiek obawy, że dziecko zasypia, najlepiej odwiedź pediatrę. Jeśli Twoje dziecko nie przybiera na wadze tak dobrze, jak byś chciała, Twoje dziecko powinno przejść badania kontrolne. Jeśli Twoje dziecko jest zdrowe, zasypianie podczas karmienia nie powinno Cię zbytnio martwić.

Oprócz karmienia piersią w środku nocy, możesz spróbować przemycić karmienie w środku nocy. Potrzeba jedzenia u dziecka jest często niezaspokojona, gdy matka nie śpi do 4 rano. Wiele matek uważa, że przemycenie karmienia przed snem zmniejsza liczbę nocnych przebudzeń i pozwala dziecku spać do rozsądnego czasu rano. Jeśli potrafisz powtarzać tę rutynę regularnie, możesz nawet uczynić karmienie snem częścią rutyny snu dziecka.

Jednym z najprostszych sposobów na obudzenie śpiącego dziecka jest łaskotanie jego lub jej stóp. Większość niemowląt poruszy się, gdy wyczuje obecność znajomej osoby. Ta metoda może nie być odpowiednia dla Twojego dziecka, ale można obudzić malucha ciepłym dotykiem. Gdy dziecko śpi dłużej niż godzinę, wypróbuj kilka różnych technik, zanim zdecydujesz, która z nich najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojego dziecka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top