Jak często należy zmieniać pieluszkę dziecku?

W miarę jak dziecko rośnie, pojawia się pytanie, jak często należy zmieniać mu pieluchę. Dzieci rodzą się z naturalnym pęcherzem, ale średnia ilość moczu, jaką produkują, wynosi około dwudziestu razy dziennie. W idealnej sytuacji należy je zmieniać co dwie do trzech godzin. Częste zmienianie pieluchy może pomóc dziecku pozostać suchym i wolnym od zapachu. Jeśli Twoje dziecko ma wysypkę lub jest wrażliwe na zapach, nie czekaj, aż osiągnie wysoką gorączkę, aby je zmienić.

Noworodki powinny być zmieniane co dwie do trzech godzin lub 90 minut. Starsze dzieci natomiast wymagają mniejszej ilości zmian pieluch. Noworodek będzie też jadł więcej niż starsze dziecko i będzie wymagał częstszych zmian. Rodzice wybierają pieluchy na podstawie preferencji marki. W rzeczywistości, zgodnie z ostatnim badaniem, ponad połowa konsumentów trzyma się jednej marki chusteczek i pieluch.

Jako ogólna zasada, noworodek powinien być zmieniany co dwie do trzech godzin. Najlepszym sposobem na zapewnienie zdrowej i czystej pieluchy jest jej zmiana zaraz po zauważeniu kupy. Pierwsze kilka godzin po kupie są kluczowe dla rozwoju pieluszkowego dziecka. Jeśli nie jesteś pewna, kiedy zmienić dziecku pieluszkę, rozważ superchłonną pieluszkę. Możesz zostawić pieluszkę na dłużej, jeśli dziecko przesypia noc.

Noworodek nie porusza się zbytnio, więc zmiana pieluszki jest łatwa i szybka. Istnieje jednak kilka ważnych wskazówek, których należy przestrzegać, aby zapewnić, że pieluszka pozostanie na dziecku. Jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić jest przygotowanie przewijaka, abyś mógł zmienić pieluszkę w czystym miejscu. Pamiętaj również, aby po zmianie pieluszki dziecka umyć przewijak środkiem dezynfekującym. Te wskazówki pomogą Ci zadbać o pieluszkowe potrzeby Twojego noworodka.

Dzieci są podatne na pieluszkowe zapalenie skóry i muszą być zmieniane, gdy tylko zrobią siusiu lub kupkę. Im dłużej pozostawiasz brudną pieluszkę, tym większe ryzyko, że wycieknie ona na ubrania i pościel dziecka. Ponadto, pieluchy z materiału muszą być zmieniane częściej niż pieluchy jednorazowe. Noworodki zużywają do dwudziestu lub 24 pieluch materiałowych dziennie. W tym czasie konieczne jest zmienianie pieluszki dziecka co 90 minut.

Powinnaś regularnie zmieniać pieluszki dziecka, gdy dorasta. Zmiana ich pieluch zapobiegnie wysypce i podrażnieniom skóry. Niemowlęta powinny być zmieniane przynajmniej co trzy godziny, zwłaszcza jeśli jedzą pokarmy stałe. Ponadto pieluszki powinny być dopasowane tak, aby mogły poruszać się razem z dzieckiem. Doskonałym przykładem takich pieluszek są pieluszki Pampers Cruisers 360deg Fit.

W ciągu dnia zmiana pieluszki u dziecka jest dość prosta. Po kilku miesiącach jednak, Twoje dziecko może wymagać częstszej zmiany, aby poradzić sobie z zapachem moczu. Chociaż kuszące jest zmienianie pieluszki dziecka po każdym posiłku, należy pamiętać, że mokra pieluszka spowoduje płacz dziecka. Najlepsze pieluchy to te, które wchłaniają mocz, są wygodne w noszeniu i nie zawierają dużych ilości kupy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top