Jak bezpiecznie nosić 2-miesięczne dziecko

Ten artykuł to efekt naszej kreatywnej współpracy z mama24h.pl

Utrzymywanie pleców prosto podczas noszenia noworodka jest kluczowe dla bezpieczeństwa i komfortu. Powinnaś upewnić się, że drogi oddechowe dziecka są drożne i nigdy nie pozwalać, aby podbródek spoczywał na Twojej klatce piersiowej. Powinnaś również utrzymywać głowę dziecka w pozycji pionowej. Noszenie noworodków nie musi być negatywnym nawykiem, ponieważ może pomóc im wyrosnąć na bardziej pewne siebie i niezależne maluchy. Należy jednak pamiętać, że noszenie noworodka wymaga praktyki i cierpliwości!

Podczas noszenia trzymaj podbródek dziecka z dala od swojego ciała i zawsze pamiętaj, że siła nóg jest znacznie silniejsza niż pleców. Upewnij się, że Twoje kolana i stopy są mniej więcej na szerokość ramion, gdy podnosisz dziecko. Jeśli chcesz przykucnąć z dzieckiem, wystaw pośladki i trzymaj plecy płasko. Podczas chustowania noworodka upewnij się, że kciuki są blisko siebie, aby zapobiec naprężeniu ścięgien dziecka.

Podczas noszenia dziecka staraj się trzymać je poziomo na wysokości klatki piersiowej. Następnie delikatnie szturchnij główkę dziecka w kant łokcia. Możesz również trzymać jedną rękę na dolnej części szyi dziecka, aby nie nadużywać ręki. Podczas noszenia dziecka pamiętaj, aby trzymać drugą rękę na główce dziecka, aby nie poruszało się zbytnio.

Rozmawiaj z dzieckiem, aby zachęcić je do mówienia i nauki pierwszych słów. Rozmowa z noworodkiem może również pomóc Ci nawiązać więź z dzieckiem, ponieważ sprzyja rozwojowi mowy. Jeśli nie jesteś pewna, poproś zaufaną osobę dorosłą o radę. Twój pediatra jest najlepszym źródłem porad, ale rodzina i przyjaciele mogą być również świetnym zapleczem. Dziecko chętnie cię posłucha.

Nowi rodzice są zwykle zdenerwowani noszeniem swojego noworodka. Aby pomóc uniknąć potrząsania dzieckiem, pamiętaj, że noworodki nie mają jeszcze kontroli głowy. Aby zapobiec potrząsaniu, podeprzyj głowę i szyję dziecka łokciami lub miękkim przedmiotem. Idealnie byłoby trzymać noworodka przez co najmniej pięć minut, aby poczuć się komfortowo z trzymaniem go. Najlepiej przyzwyczaić się do trzymania noworodka przez dłuższy czas.

Utrzymuj zabawki i worki na pieluchy poza zasięgiem dziecka i z dala od niego, gdy używasz nosidełka z chustą. Pamiętaj, że zasada TICKS (Tight, In View, Chin Off Chest, Supported Back) jest najlepszym sposobem na ochronę dziecka przed wypadkami. Używając chusty, należy trzymać worki na pieluchy poza zasięgiem wzroku i z dala od łóżeczka dziecka.

Należy również wziąć pod uwagę nawyki snu dziecka. Dwumiesięczne dziecko nadal potrzebuje kontaktu z matką, a noszenie go przy swoim ciele pomaga mu dostosować się do nowego otoczenia. Choć nie jest jeszcze w pełni rozwinięty, Twój noworodek będzie spał przez 15-16 godzin na dobę. Godziny snu są nieregularne i sporadyczne. Dzieci karmione piersią będą często budzić się co trzy do czterech godzin. Ważne jest, aby unikać głośnych dźwięków i nagłych ruchów, ponieważ mogą one przestraszyć dziecko i przestraszyć go.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top