Jak rozpoznać dusznicę u niemowlęcia

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie lupiko.pl

Rozpoznanie anginy u niemowlęcia może być trudne, a w wielu przypadkach dalsze badania nie są konieczne. Jednakże, jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko cierpi z powodu bólu w klatce piersiowej, ważne jest, abyś odwiedził lekarza pierwszego kontaktu. Konieczne jest wykonanie elektrokardiogramu i innych badań, aby wykluczyć inne możliwe schorzenia, a także może być konieczna konsultacja specjalisty. Należy pamiętać, że wiele dzieci powie, że boli je serce, a niewiele z nich potrafi odróżnić niekardiologiczny ból w klatce piersiowej od sercowego.

Spokojny elektrokardiogram i USG mogą wykazać oznaki niedokrwienia. Skan radionuklidowy może pokazać obszary serca, gdzie krew nie płynie do serca. Test wysiłkowy pokaże zmiany typowe dla mięśnia sercowego pozbawionego tlenu. Jeśli zauważysz któryś z tych objawów, natychmiast wezwij lekarza dziecka. Lekarz może zalecić cewnikowanie serca, angiografię lub cewnikowanie.

Ból klatki piersiowej u niemowlęcia zwykle nie świadczy o problemie z sercem, ale rodzice nie powinni go ignorować. Należy raczej porozmawiać z pediatrą dziecka i wyjaśnić swoje obawy. Pediatra zdecyduje, czy konieczne są dalsze badania. Celem wizyty jest ustalenie, czy dziecko ma dławicę piersiową. Chociaż ból w klatce piersiowej dziecka jest prawdopodobnie spowodowany czymś innym, ważne jest, aby porozmawiać o tym z pediatrą.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top