Kiedy warto dać dziecku pić?

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu unicornbaby.pl

Kiedy warto dać dziecku pić? To zależy. Jeśli masz małe dziecko, możesz podawać mu przegotowaną wodę podczas posiłków. Jeśli masz starsze dziecko, szklanka rozcieńczonego soku owocowego jest w porządku. Jednak soki owocowe mogą zawierać dużo cukru i kwasu, co może powodować próchnicę zębów. Ponadto, sok owocowy jest kwaśny i może uszkodzić szkliwo zębów Twojego dziecka. Butelka soku nie jest odpowiednia dla dziecka, więc powinieneś ograniczyć ją do raz lub dwa razy dziennie. Jeśli jesteś rodzicem, zawsze możesz spróbować napojów bez dodatku cukru dla dziecka, aby mieć na specjalne okazje.

Pomimo swojej słodkości, sok nie jest pożywny dla niemowląt poniżej 12 miesiąca życia. Sok dodaje nadmiar cukru i kalorii i może prowadzić do próchnicy zębów. Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca, aby unikać podawania dziecku soku do 12 miesiąca życia, a najlepiej ograniczyć jego ilość do czterech uncji dziennie. Ponadto, gdy kupujesz sok, ważne jest, aby dokładnie czytać etykietę. Niektóre z tych napojów zawierają niewiele lub w ogóle nie zawierają rzeczywistego soku owocowego. Wyglądają jak sok owocowy, ale nie są zdrowsze niż soda pop.

Optymalnym sposobem karmienia noworodka jest karmienie piersią. Najlepiej jest poczekać, aż dziecko będzie miało co najmniej 1 rok, zanim wprowadzisz alkohol. Jednakże, jest w porządku, aby używać mleczek o niższej zawartości tłuszczu jako napoju, tak długo jak planujesz swoje picie wokół harmonogramu karmienia. Co więcej, dobrym pomysłem jest podawanie dziecku alternatywnych mleczek wzbogaconych wapniem, aby dodać je do zdrowej, zbilansowanej diety.

Kiedy bezpiecznie jest pić alkohol podczas karmienia piersią? Istnieje wiele mitów dotyczących alkoholu i karmienia piersią, ale dobrym pomysłem jest podążanie za radą lekarza. Umiar jest kluczem. Jeśli pijesz rozsądnie, możesz nadal karmić piersią i bezpiecznie prowadzić samochód. Pamiętaj tylko, aby nie pić zbyt dużo podczas karmienia piersią. Możesz również zadbać o swoje dziecko pijąc wodę i unikając alkoholu. Dobrze jest też pić dużo wody, aby się nie odwodnić.

Na początku ważne jest, aby dać dziecku dużo mleka. Mleko powinno mieć obniżoną zawartość tłuszczu i zawierać nie więcej niż 24 uncje dziennie. Jeśli dziecko nie pije wystarczająco dużo mleka, możesz spróbować regularnie podawać mu wodę. Z wiekiem spożycie płynów przez Twoje dziecko będzie się prawdopodobnie zwiększać. Kubek sippy jest świetną opcją dla wody.

Spożywanie alkoholu podczas karmienia piersią doprowadzi do zmniejszenia produkcji mleka matki. Badania wykazały, że mleko matki z alkoholem w nim będzie zawierało około 20 procent mniej mleka niż bez alkoholu. I nie jest zaskakujące, że mleko matki straciło około 20 procent swojej objętości po karmieniu piersią. Kieliszek wina przed karmieniem piersią może nie być złym pomysłem, ale nadal dobrze jest ograniczyć spożycie alkoholu. I nie zaleca się podawania dziecku alkoholu podczas karmienia piersią.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top