Czy czapka do spania pomaga na wystające uszy u niemowlaka?

Prezentowany tekst jest efektem naszych działań w partnerstwie z bookids.pl

Odpowiedź na pytanie „Czy czapka do spania pomaga na wystające uszy u niemowląt” brzmi: tak! Z pewnością pomoże ona zakryć uszy w nocy, co sprawi, że będą się one wydawać bardziej uporządkowane i mniej widoczne. Wystające ucho może powodować zakłopotanie i może być przyczyną dokuczania dziecku przez rówieśników. Ale na dłuższą metę wystające ucho stanie się cechą charakterystyczną twarzy ich dziecka i pozostawi im niewiele wątpliwości co do tego, jak wyglądają.

Na szczęście wystające uszy u niemowląt nie są problemem medycznym i nie wpłyną na słuch czy rozwój dziecka. Co więcej, sprawiają, że Twój noworodek wygląda bardziej uroczo i słodko. Dlaczego więc nie miałabyś przejść przez wszystkie problemy, aby zapobiec temu drobnemu defektowi estetycznemu? Istnieje wiele naturalnych sposobów na leczenie wystających uszu. Oto kilka opcji do rozważenia.

Bonetka dla niemowląt: Opatentowana maska wykonana specjalnie dla niemowląt została zaprojektowana tak, aby delikatnie podtrzymywać uszy dziecka podczas snu. Zapobiega składaniu się uszu i utrzymuje je w bardziej naturalnej pozycji. Jest również ultra rozciągliwy i nie uciska główki dziecka, co czyni go idealnym wyborem dla dzieci z różnymi morfologiami czaszki.

Przerastające uszy mogą być również spowodowane niedorozwiniętym fałdem antyelitarnym, który wyciąga zewnętrzny brzeg ucha na zewnątrz. W niektórych przypadkach koncha jest zbyt głęboka i odpycha całe ucho od boku głowy. Podczas gdy leczenie chirurgiczne może być najlepszą opcją dla tego stanu, wielu rodziców wybiera niechirurgiczne metody korygowania problemu.

Inną alternatywą jest czapka do spania. Czapka do spania okazała się skuteczna w rozwiązywaniu tego problemu. Jest to łatwy sposób, aby utrzymać dziecko od płaczu podczas snu. Pozwala również uszom oddychać podczas snu. Jest to krok wyżej od opaski czy beretu. Główną zaletą jest to, że nie powoduje bólu głowy i nie zakłóca rozwoju dziecka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top