Jak pozycja do karmienia wpływa na jedzenie dziecka

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem maluni.pl

Być może zastanawiasz się, jak pozycja do karmienia wpływa na karmienie dziecka. Dziecko może nie być w stanie wygodnie chwycić sutka, ale istnieją sposoby, aby upewnić się, że usta malucha nie są ściśnięte. Dobrym sposobem na zachęcenie dziecka do sięgnięcia do przodu jest delikatne odsunięcie swojego podbródka od sutka i dolnej szczęki. Następnie powinnaś umieścić rękę między łopatkami dziecka, co przybliży jego klatkę piersiową do Twojej piersi.

Prawą ręką podtrzymujesz dziecko, umieszczając kciuk i palec wskazujący za uchem dziecka. Twoja druga ręka może kształtować pierś. Nos i oczy dziecka powinny być blisko Twojej brodawki. Trzymanie dziecka blisko może również pomóc w zachęcaniu do zatrzaskiwania. Kiedy Twoje dziecko dosięgnie piersi, najprawdopodobniej skubnie ją lub chwyci, a następnie otworzy szeroko usta.

Najczęstszą pozycją do karmienia piersią jest trzymanie w kołysce. Podczas gdy Twoje ręce podtrzymują ciężar dziecka, jego głowa i nogi powinny znajdować się w jednej linii z Twoimi. Użycie poduszki do karmienia lub podłokietnika może uczynić tę pozycję bardziej komfortową dla dziecka. Jednak ta pozycja nie jest odpowiednia dla bardzo małych dzieci, ponieważ ich sutki mogą boleć. Najlepszym sposobem na karmienie dziecka jest wygodna pozycja, więc pamiętaj o tym.

Kilka rodzajów pozycji jest wygodnych dla mam. Jednym ze sposobów na zapewnienie sobie komfortu podczas karmienia piersią jest położenie się na plecach, z ugiętymi kolanami i dzieckiem na biodrach. Poduszka za plecami dziecka lub między kolanami może również zapobiec staczaniu się dziecka. Można też ułożyć dziecko w kołysce na ramieniu. Ta pozycja jest idealna, jeśli właśnie miałaś trudny poród.

Karmienie piersią z dzieckiem przy piersi pomoże mu rozwinąć instynktowne umiejętności karmienia. Kontakt skóra do skóry pozwoli Twojemu dziecku na łatwe zatrzaśnięcie. Wypróbuj różne pozycje i znajdź tę, która najbardziej odpowiada Twojemu dziecku. To pomoże Ci nawiązać więź z dzieckiem. Będziesz również w stanie uzyskać więcej mleka dla swojego dziecka. Wypróbuj więc kilka różnych pozycji i ciesz się doświadczeniem budowania więzi.

Podczas karmienia najlepiej jest, gdy dziecko opiera się o Ciebie, trzymając Twoją pierś. Sutek powinien znajdować się na nosie dziecka. Najlepiej, jeśli dziecko będzie na tyle blisko, że będzie mogło dotknąć Twojej piersi, gdy będziesz je karmić. Staraj się nie naciskać zbyt mocno na brodę lub twarz dziecka. Staraj się unikać naciskania dłonią na brodę dziecka. To pomoże Ci osiągnąć właściwą pozycję.

Karmienie piersią może być trudne na początku, ale jeśli przygotujesz się z wyprzedzeniem, możesz czuć się bardziej komfortowo. Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na swoje otoczenie. Ogólnie rzecz biorąc, nowe mamy znajdują wygodną pozycję w szybowcu lub fotelu z poduszką, a także możesz użyć podnóżka lub poduszki na plecy męża, aby dodać dodatkowe wsparcie do pozycji karmienia. Warto również wziąć pod uwagę preferencje dziecka, ponieważ niektórym mamom łatwiej jest karmić swoje dzieci w tej pozycji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top