Jak bezpiecznie umyć dziecko

Prezentowany tekst jest efektem naszych działań w partnerstwie z unicornbaby.pl

Oto kilka wskazówek, jak bezpiecznie myć dziecko. Pierwszą rzeczą jest, aby zawsze myć głowę dziecka przed kąpielą. To sprawi, że woda będzie ciepła dla dziecka, co zapobiegnie utknięciu potu. Następnie możesz spróbować pocierać ściereczką o główkę i szyję dziecka. Jeśli ściereczka nie oczyści dziecka odpowiednio, możesz użyć rąk do umycia dziecka.

Aby umyć dziecko, zacznij od jego twarzy. Zacznij od zwilżenia ściereczki i przetarcia twarzy i uszu. Możesz użyć miękkiej ściereczki i nałożyć na nią łagodne mydło. Przetrzyj brodę i zewnętrzne krawędzie oczu. Spłucz i osusz. Kontynuuj mycie reszty ciała dziecka. Jeśli nie jesteś pewna, jak umyć twarz dziecka, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak bezpiecznie umyć twarz dziecka.

Możesz również użyć kąpieli z gąbki. Ta metoda jest bardzo podobna do zwykłej kąpieli, ale nie wymaga umieszczenia dziecka w wodzie. Upewnij się, że masz wszystkie swoje materiały pod ręką przed rozpoczęciem. Upewnij się, że dziecko znajduje się na równej powierzchni do kąpieli. Może to być stół do przewijania, łóżko, podłoga lub blat obok zlewu. Aby zapobiec poślizgowi, użyj jakiejś wyściółki lub ręcznika, aby ochronić dziecko przed upadkiem.

Podczas kąpieli dziecka pamiętaj, aby używać delikatnego mydła i ciepłej wody. Zachowaj krótki czas kąpieli i nie pozwól dziecku utonąć, umieszczając je w płytkim basenie z wodą. Jeśli nie masz wanny, możesz użyć wkładki do zlewu. Te wkłady do zlewu mogą być używane podczas podróży lub w małej przestrzeni. Nigdy nie powinnaś używać gorącej kranówki podczas kąpieli dziecka.

Jeśli Twojemu dziecku pozostał kikut po pępowinie, możesz zastosować kąpiel z gąbki. Kąpiel w gąbce powinna być wykonywana raz lub dwa razy w tygodniu. Kąpiel w gąbce jest zazwyczaj szybka i łatwa i można ją wykonać w wannie, ale jeśli dziecko nie czuje się komfortowo w wannie, użyj miękkiej ściereczki. Podczas kąpieli dziecka pamiętaj, aby trzymać rękę na niej, gdy będzie nasiąkać wodą.

Choć kąpiel noworodka jest świetną zabawą, może być wyzwaniem. Noworodki są naturalnie przyzwyczajone do przebywania w wodzie i często uważają to za kojące. Podczas pierwszego roku, kąpiel noworodka tylko kilka razy w tygodniu jest idealną ilością kąpieli. Więcej może wysuszyć skórę i spowodować, że będzie miała czerwoną, łuszczącą się skórę. Możesz użyć łagodnego mydła, które jest delikatne dla skóry dziecka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top