Dlaczego dziecko cały czas płacze – możliwe przyczyny

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z dzieci.info.pl

Pierwszą rzeczą, nad którą możesz się zastanawiać jest: Dlaczego dziecko cały czas płacze? Jest to jedna z najbardziej frustrujących cech noworodków, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku miesięcy. Chociaż możesz nie wiedzieć, dlaczego twoje dziecko płacze, nadal możesz przygotować się na czasy, w których płaczą najbardziej. Oto kilka możliwych powodów uporczywego płaczu Twojego dziecka. Po pierwsze, twoje dziecko może być znudzone lub zmęczone, lub może to być coś poważniejszego.

Jednym z najczęstszych powodów, dla których dzieci płaczą, jest to, że są głodne. Jednak jeśli nakarmisz swoje dziecko, nie będzie ono płakać zbyt wiele. Możesz również dać jej mleko matki lub formułę, która uspokoi jej żołądek i pomoże jej zasnąć. Ale, nie powinieneś oferować jej piersi natychmiast po tym, jak zacznie płakać. Zamiast tego należy poczekać, aż poczuje się zadowolona i zaoferuje pierś. Jeśli płacz utrzymuje się dłużej niż kilka godzin, prawdopodobnie nadszedł czas, aby przejść do innego powodu.

Innym powodem jest to, że twoje dziecko jest niedojrzałe i nie radzi sobie ze zmianami. W związku z tym Twoje dziecko musi przyzwyczaić się do otaczającego go świata. Różne niemowlęta różnie reagują, ale niektóre mogą sobie radzić z nowymi rzeczami lepiej niż inne. Płacz jest normalnym procesem dla dziecka, aby wyrazić swoje uczucia i może być pomocny w dostosowaniu się do nowego środowiska. Ponadto płacz może pomóc im w regulacji układu nerwowego, dlatego ważne jest, aby karmić je w regularnych odstępach czasu.

Twoje dziecko może powodować u ciebie wiele stresu. Zrobienie krótkiej przerwy w opiece nad dzieckiem może pomóc mu również się uspokoić. Jeśli czujesz się sfrustrowana lub zła, połóż dziecko w cichym i bezpiecznym miejscu i zrób sobie krótką przerwę. Gdy dziecko będzie spokojne, łatwiej będzie Ci je uspokoić. Następnym krokiem jest wzięcie głębokiego oddechu i uspokojenie się.

Noworodki płaczą przez co najmniej dwie godziny dziennie. Częstotliwość płaczu dziecka może być większa niż dwie godziny dziennie, ale ta faza minie. Większość noworodków będzie płakać tylko przez trzy godziny dziennie, a niektóre mogą płakać nawet więcej. Niektóre z nich mogą być mniej lub bardziej senne niż inne, ale ogólnie rzecz biorąc, wskaźnik płaczu zmniejszy się do czterech miesięcy. Kiedy dziecko staje się starsze i bardziej czujne, ważne jest, aby odpowiadać na jego potrzeby i pocieszać je, kiedy tylko jest to możliwe.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top