Jak skutecznie uśpić niemowlę

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z klubmamyimalucha.pl

Jak skutecznie uśpić niemowlę nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Po pierwsze, staraj się trzymać dziecko blisko swojego ciała. Możesz ją poklepywać i trzymać, aby ją uspokoić. Po pewnym czasie dziecko zrozumie, że jest bezpieczne w Twoich ramionach i nie będzie się mieszać, gdy podniesiesz jego rękę lub odłożysz ją z powrotem. Następnie delikatnie poklepuj jej brzuszek lub plecy, aby ją uspokoić, jeśli się obudzi.

Dziecko może być w stanie ułożyć się do snu, jeśli jest obudzone, ale nie płacze. Możesz delikatnie pocierać jego lub jej plecy lub użyć smoczka, aby go uspokoić. Ważne jest, aby pamiętać, że dzieci potrzebują pomocy w zasypianiu, więc upewnij się, że nie trzymasz go zbyt mocno. Możesz również puścić muzykę lub biały szum, aby pomóc dziecku się uspokoić. Chociaż może być kuszące, aby trzymać dziecko przez cały czas, to tylko go zepsuje.

Postaraj się przyzwyczaić dziecko do myśli, że jest w znanym miejscu. Na przykład kładzenie go do łóżka według tego samego harmonogramu każdego dnia pomaga budować zdrowe nawyki snu. W ciągu dnia postaraj się o trochę ruchu i spróbuj uczynić ten proces bardziej przyjemnym i relaksującym dla Ciebie. Możesz również spróbować rutyny w ciągu dnia. Kluczem jest uczynienie z tego nawyku i trzymanie się go.

Uczenie się, jak uśpić niemowlę, jest niezbędną umiejętnością dla noworodka. Sen jest najlepszą rzeczą dla niego lub dla niej, a uczenie niemowlęcia, aby zasnąć naturalnie, doprowadzi do lepszego snu w nocy. Dziecko musi czuć się bezpiecznie, aby dobrze spać, a sen jest dobrym sposobem na nauczenie tego. Oprócz pomagania dziecku w zasypianiu, będziesz w stanie lepiej spać, też!

Kładąc dziecko do łóżka, ważne jest, aby pamiętać, że niemowlęta często potrzebują być karmione lub ssać, aby zasnąć. Karmienie dziecka przed snem może pomóc dziecku przełamać skojarzenie między jedzeniem a zasypianiem. Podobnie, kołysanie dziecka przed snem może pomóc przerwać związek między karmieniem a zasypianiem. Oprócz karmienia, ważne jest również, aby upewnić się, że dziecko jest wygodne podczas snu.

Gdy dziecko zacznie wykazywać oznaki, że jest gotowe do snu, rozpocznij czynności związane z wygaszaniem. Zabierz dziecko do jego pokoju, aby było to przyjemne doświadczenie. Zaciągnij zasłony i włącz biały szum. Następnie ukołysz dziecko do snu. Ta sama rutyna może być powtarzana w pokoju dziecka każdej nocy. W końcu przekonasz się, że dziecko będzie reagować na tę konsekwencję.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top