Jak bezpiecznie przewozić dziecko w samochodzie

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z e-naszedziecko.pl

Jako nowy rodzic, wkrótce będziesz musiała opuścić dom ze swoim dzieckiem. Mogą to być wycieczki od gabinetu lekarskiego po zakupy spożywcze, a nawet wycieczki drogowe. Jeśli chcesz zabrać swoje dziecko ze sobą, gdziekolwiek się wybierasz, musisz nauczyć się, jak bezpiecznie przewozić je w samochodzie. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc. Upewnij się, że przestrzegasz wszystkich przepisów bezpieczeństwa i zawsze zapinaj pasy bezpieczeństwa swojego dziecka.

Nie kupuj używanych fotelików samochodowych. Używane foteliki mogą być zużyte lub uszkodzone w wyniku poprzednich wypadków. Mogą być również nietrwałe i nie posiadać instrukcji. Mogą też nie pasować do samochodu. Samochód może szybko stać się piekarnikiem, zwłaszcza w pochmurny dzień. Co więcej, Twoje dziecko może dostać się do otworów wentylacyjnych lub przełączników okien. Jest to szczególnie niebezpieczne, jeśli dziecko dostanie się do stacyjki.

Co więcej, musisz unikać stosowania pozycji półsiedzącej dla dziecka. Struktura mięśniowo-szkieletowa noworodka nie jest jeszcze rozwinięta, a w pozycji półsiedzącej głowa jest pozbawiona podparcia. Powoduje to nieprawidłową postawę i nadmierne ruchy głowy. Użycie specjalnie zaprojektowanego nosidełka zapewni, że pozycja głowy będzie zawsze prawidłowa. Jest to szczególnie ważne w przypadku noworodków. Fotelik samochodowy, który utrzymuje dziecko w pozycji półsiedzącej, może spowodować zapadanie się dziecka w fotelik, co może utrudniać mu oddychanie i powodować nadmierne ruchy głowy.

Jeśli nie masz samochodu z siedzeniami montowanymi tyłem do kierunku jazdy, powinieneś używać fotelika dla niemowląt montowanego tyłem do kierunku jazdy. Fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy jest skuteczniejszy dla niemowląt, natomiast fotelik montowany przodem do kierunku jazdy nie jest zalecany dla maluchów. Zawsze pamiętaj o zapięciu pasów bezpieczeństwa wszystkich pasażerów. W ten sposób Twoje dziecko będzie bezpieczne w razie wypadku. A jeśli zdarzy Ci się uczestniczyć w wypadku, fotelik samochodowy ochroni głowę i szyję dziecka przed urazami.

Utrzymywanie dziecka w cieple jest istotną częścią bezpiecznego transportu. Unikaj umieszczania dziecka w foteliku, który jest zbyt ciepły dla skóry dziecka. Ponadto, unikaj pozostawiania dziecka samego przez dłuższy czas. Oprócz utrzymywania dziecka w cieple, należy również trzymać je w łóżeczku lub kołysce. Niezależnie od temperatury na zewnątrz, płaski, twardy materac zapewni optymalny komfort dla Twojego malucha.

Taksówka to kolejna opcja bezpiecznego transportu. Możesz znaleźć przejazd na swoim lotnisku, który akceptuje taksówki bez fotelików samochodowych. Jednak upewnij się, że sprawdzisz z kierowcą, zanim wsiądziesz do samochodu. Taksówkarze mogą niechętnie przyjąć fotelik samochodowy, jeśli kierowca nie posiada odpowiednich fotelików. Kierowca powinien również poinformować Cię o tym, że w samochodzie znajduje się dziecko bez fotelika.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top