Co oznaczają otwarte usta u niemowląt?

Istnieje wiele różnych powodów, dla których dziecko otwiera usta. Niektóre z nich są po prostu normalne i mogą być związane z problemami oddechowymi, ząbkowaniem lub ślinieniem się. Istnieje jednak kilka powodów, o których powinnaś wiedzieć, jeśli Twoje dziecko ma zawsze otwarte usta. Podczas gdy niektóre z tych powodów są nieszkodliwe, niektóre są niebezpieczne i mogą nawet powodować problemy z rozwojem struktury twarzy. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby naprawić otwarte usta u niemowlęcia.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest określenie, dlaczego twoje dziecko stale otwiera usta. W niektórych przypadkach jest to tylko chwilowy nawyk, ale jeśli trwa on dłużej niż kilka dni, należy odwiedzić pediatrę. Postawa otwartych ust u niemowlaka jest często oznaką problemu z oddychaniem u dziecka lub osłabienia mięśni jamy ustnej. Jest to poważny problem, którym powinnaś się zająć jak najszybciej.

Inną przyczyną otwartych ust u niemowlaka jest reakcja alergiczna. Jest to spowodowane tym, że usta nie są w stanie filtrować kurzu i zanieczyszczeń z powietrza. Oddychanie przez usta zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia alergii i ataków astmy. Ponadto osoby nałogowo oddychające przez usta mogą dociskać język do przednich zębów. Może to prowadzić do stanu znanego jako parcie na język. Ponadto powtarzające się oddychanie przez usta osłabia język i może powodować nieprawidłowe ustawienie zębów i nieprawidłową postawę, co może prowadzić do zaburzeń mowy.

Najczęstszą przyczyną otwartych ust jest zator. Możesz złagodzić przekrwienie za pomocą wielu domowych środków na ten powszechny stan. Są jednak sytuacje, które mogą wymagać opieki pediatrycznej. Jeśli zauważysz, że otwarte usta Twojego dziecka powodują, że zbyt często oddycha ono przez usta, najlepiej zabrać je do pediatry, aby wykluczyć wszelkie problemy leżące u podstaw. Takie sytuacje mogą być poważne i wymagają pomocy medycznej.

Zablokowany nos to kolejna przyczyna otwartych ust. Czasami zablokowany nos lub gardło może uniemożliwić dziecku oddychanie. Dziecko może oddychać przez usta podczas snu. W tym przypadku jest to znak, że dziecko ma zator. Ponieważ noworodki mają wrażliwe nosy, nawet mała kropla mleka matki lub formuły może spowodować zatkanie. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić drogi oddechowe dziecka, aby upewnić się, że drogi oddechowe są czyste i odblokowane.

Innym powodem otwartych ust jest to, że karmienie piersią promuje wzrost kości szczękowych dziecka. Stymuluje również rozwój nosa i ust dziecka. Ostatecznie, zwiększony wzrost kości w szczęce dziecka spowoduje szersze drogi oddechowe. Dlatego ważne jest, aby dziecko miało otwarte usta do trzeciego miesiąca życia. Tak więc, podczas gdy dziecko wciąż się rozwija, należy rozważyć karmienie piersią jako jego lub jej główne źródło odżywiania.

Innym powodem otwartych ust jest to, że niemowlęta potrzebują snu, a brak wysokiej jakości snu wpływa na ich wydajność, wzrost i rozwój. Brak snu wpłynie na zachowanie i rozwój dziecka, co wpłynie na wszystko, od koncentracji po zachowanie. I, może to prowadzić do diagnozy ADHD u dzieci. Jeśli jesteś zaniepokojony zachowaniem swojego niemowlęcia, pamiętaj, aby zobaczyć pediatrę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top