Jak prawidłowo układać dziecko do snu

Istnieje kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać podczas układania dziecka do snu. Po pierwsze, powinieneś wybrać twarde podłoże do spania, takie jak łóżeczko lub kołyska, i unikać używania miękkich przedmiotów, takich jak poduszki, kołdry lub kożuchy. Należy również unikać umieszczania dziecka na kanapie lub fotelu, ponieważ może to spowodować jego uduszenie. Po drugie, należy ubierać dziecko odpowiednio do temperatury panującej w danym pomieszczeniu. Na koniec unikaj wkładania dziecka do kocyka lub miękkiej zabawki, np. smoczka.

Zegar ciała Twojego dziecka reguluje, jak długo pozostaje ono w stanie czuwania. Powinieneś położyć dziecko do snu, gdy tylko zacznie wyglądać na senne i mniej aktywne. Szukaj oznak senności, takich jak spokojna, cicha twarz, mniejsza aktywność lub wpatrywanie się w dal. Nigdy nie myl tych oznak ze szczęściem i nie spiesz się z tym procesem. Zamiast tego zachęcaj dziecko do pójścia spać, tworząc rutynę na dobranoc.

Kiedy Twoje dziecko ma 6 do 8 tygodni, powinnaś spróbować wprowadzić uspokajający rytuał. Postaraj się, aby dziecko zasnęło około tego czasu, zanim zamieni się w pełne roztopy. Interweniując, zanim dziecko zbyt się napracuje, by zasnąć z powrotem, możesz zapobiec potencjalnemu problemowi ze snem dziecka. Kolejną ważną rzeczą, o której należy pamiętać jest ściszenie głośności monitora dla dzieci. Monitor powinien alarmować Cię o niepokoju dziecka, ale nie o każdym bulgotaniu czy płaczu.

Gdy dziecko potrafi się przewrócić, nadszedł czas na przejście do własnej pozycji do spania. Jeśli dziecko jest jeszcze zbyt małe, aby się przewrócić, delikatnie odwróć je na plecy. Pozwól im spać na brzuszku, ale nadzoruj je, jeśli chcą się bawić na swoim przodzie. Ważne jest jednak, aby jak najwcześniej układać dziecko do snu na plecach. Ta pozycja jest najlepsza dla zdrowia Twojego dziecka.

Właściwa pozycja do spania dla Twojego dziecka może sprawić lub złamać sen, którego szukałeś. Kiedy układasz swoje dziecko do snu, pamiętaj, że najbezpieczniejszą pozycją do spania są plecy. Robiąc to, zmniejszasz ryzyko SIDS i innych zgonów niemowląt związanych ze snem. Jeśli używasz łóżeczka, upewnij się, że nic nie zakrywa główki dziecka. Pozycja na brzuszku może spowodować poważne problemy, a dziecko będzie bardziej narażone na uduszenie.

Kiedy nadchodzi czas, aby położyć dziecko spać, należy upewnić się, że jest mu wygodnie w jego łóżeczku. W łóżeczku nie powinno być miękkich zabawek ani kocyków, a dziecko powinno mieć czas na uspokojenie się przed zaśnięciem. Jeśli Twoje dziecko jest niespokojne, spróbuj powiedzieć mu jakieś uspokajające słowo lub dwa, aby pomóc mu się uspokoić. Dobry sen będzie kluczem do dobrego dnia.

Pamiętaj, że nie jest bezpieczne dla dziecka, aby było zbyt gorące lub zbyt zimne. Korzystanie z łóżeczka, które spełnia normy bezpieczeństwa Health Canada i jest wygodne dla komfortu dziecka jest kluczowe. Podczas ustawiania łóżeczka musisz przestrzegać instrukcji producenta. A kiedy dziecko jest już na tyle duże, że potrafi się przewrócić, powinnaś przestać je zawijać. Zwróć uwagę na wszelkie przedmioty, które mogłyby udusić Twoje dziecko.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top