Jak dbać o skórę dziecka

Jeśli Twoje dziecko ma wysypkę na ciele, ważne jest, aby wiedzieć, co ją powoduje. Różne choroby skóry dotykają niemowlęta, a wysypka może być oznaką infekcji. Jeśli wysypce towarzyszy gorączka 100degF lub więcej, może to być infekcja. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli wysypka nie zniknie w ciągu kilku dni.

Skóra noworodka jest delikatna i podatna na wysuszenie. Po kąpielach należy nawilżać skórę, aby zapobiec jej wysuszeniu. Stosuj preparaty nawilżające po kąpieli, ale także między kąpielami. Choć produkty te są często gęste, pomagają zatrzymać wilgoć. Jeśli skóra Twojego dziecka jest szczególnie sucha, możesz również rozważyć zainwestowanie w nawilżacz powietrza, aby utrzymać wilgotne powietrze.

Pamiętaj, że skóra noworodka jest niezwykle wrażliwa. Postaraj się znaleźć wolne od chemii produkty do pielęgnacji skóry, wykonane z naturalnych składników. Pamiętaj, że noworodki wciąż dostosowują się do świata zewnętrznego i są szczególnie wrażliwe na mydło, szampon i pieluchy. Używanie naturalnych środków na ciemieniuchę i pieluszkowe zapalenie skóry pomoże ukoić skórę dziecka i promować zdrowy wzrost i rozwój. Pamiętaj tylko, aby unikać ostrych, wysuszających produktów dla dzieci, zwłaszcza gdy nie jesteś pewna, co robić.

Lotiony i maści są ważne dla pielęgnacji skóry noworodka. Unikaj perfumowanych, antybakteryjnych i dezodorujących mydeł. Używaj produktów organicznych i zweryfikowanych przez EWG oraz stosuj letnią wodę. Trzymaj dziecko z dala od bezpośredniego światła słonecznego, jeśli ma mniej niż sześć miesięcy. Gdy jest starsze, zastosuj krem z filtrem przeciwsłonecznym o SPF 15 i zastosuj go na całej powierzchni. Ponadto należy utrzymywać ciepło w pomieszczeniu i wyłączać wentylatory i klimatyzatory.

Zbyt częste kąpanie dziecka może pozbawić skórę istotnych składników odżywczych, pozostawiając ją suchą i matową. Idealna jest kąpiel dziecka dwa lub trzy razy w tygodniu. Używaj delikatnego szamponu dla dzieci i środków czyszczących przeznaczonych dla skóry wrażliwej. Pamiętaj również, że skóra dziecka jest bardzo wrażliwa na światło słoneczne, a zbyt wczesna ekspozycja na promienie słoneczne może zwiększyć ryzyko rozwoju raka skóry w późniejszym okresie życia.

Skóra noworodka jest często sucha i łuszcząca się po urodzeniu. Jest to normalna reakcja skóry wynikająca z płynnego środowiska, w którym rosła podczas miesięcy przed narodzinami. Nowe komórki skóry zaczną się regenerować. Skóra będzie się naturalnie łuszczyć po tygodniu lub dwóch. Proces ten może trwać nieco dłużej, ale ustąpi samoistnie. Oprócz regularnego mycia dziecka, upewnij się, że dbasz o jego paznokcie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top