Jak nauczyć dziecko ssać smoczek

Twój noworodek najprawdopodobniej odrzuci smoczek, jeśli włożysz mu go do ust zbyt wcześnie. Nie jest to jednak koniec świata, jeśli smoczek nie jest jedyną pociechą, jakiej potrzebuje dziecko. W rzeczywistości smoczki mogą być również bardzo pomocne w zapobieganiu przekarmieniu. Należy jednak pamiętać, że smoczki mogą stać się nawykiem, jeśli są używane zbyt często. Unikaj używania smoczka jako substytutu komfortu i uwagi dziecka.

Aby wprowadzić smoczek, poczekaj, aż dziecko skończy miesiąc. Dzieci karmione piersią powinny odczekać miesiąc przed wprowadzeniem smoczka. Aby zrobić to z powodzeniem, trzymaj dziecko, podwijając jego kolana i umieszczając jego stopy na swoich łokciach. To pomoże Ci wprowadzić smoczek i nauczyć dziecko ssać go.

Możesz również spróbować umieścić smoczek na policzku dziecka, gdzie naturalnie obróci się, aby go otrzymać. Zanurz smoczek w mleku matki lub formule lub ciepłej wodzie i delikatnie stuknij go, aby przyciągnąć uwagę dziecka i pomóc mu ssać. Gdy dziecko staje się bardziej rozproszone, smoczek może nie wystarczyć do zaspokojenia jego głodu.

Jeśli Twoje dziecko nie jest gotowe na smoczek, spróbuj wprowadzić go po karmieniu. Po karmieniu dziecko będzie bardziej zrelaksowane i spokojne, dzięki czemu smoczek będzie dla niego bardziej atrakcyjny. Jeśli jednak nie uda Ci się wprowadzić smoczka po karmieniu, dziecko nie będzie w stanie go chwycić. Jeśli Twoje dziecko nie lubi smaku mleka, spróbuj zamiast tego zanurzyć smoczek w formule. W końcu dostanie się on do ust dziecka, ale będzie trudny do utrzymania na miejscu.

Kiedy Twoje dziecko z powodzeniem zrezygnuje ze smoczka, zachęć je do pozostawienia go pod poduszką, aby znalazła go „wróżka smoczka”. Aby uczcić ten postęp, stosuj tabele nagród. Chwal dziecko za każde osiągnięcie i stosuj specjalne przytulanki, gdy rezygnuje ze smoczka. Mimo to staraj się nie ulegać prośbom dziecka o smoczek. Zamiast tego stanowczo przypomnij dziecku, że już go nie ma.

Kiedy zrezygnować ze smoczka u dziecka zależy od Ciebie i wieku dziecka. Choć używanie smoczka jest skutecznym sposobem na nauczenie dziecka samouspokojenia, powinnaś ograniczyć jego użycie do pory snu i drzemki. Unikaj używania smoczka podczas tantr. W rezultacie, Twoje dziecko może być bardziej skłonne do rzucenia dopasowania, gdy próbuje usunąć smoczek.

Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stają rodzice, ucząc dziecko ssania maści, jest to, jak używać smoczka. To może być trudny proces, więc ważne jest, aby być cierpliwym wobec dziecka i być delikatnym. Nie zmuszaj do podawania smoczka na siłę, bo go odrzuci. Daj im tyle czasu, ile potrzebują na odkrywanie nowych rzeczy. Dzieci, które odniosły największy sukces, będą zadowolone ze swojego smoczka i będą wykazywać spokojny i opanowany wyraz twarzy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top