Czy choroba mamy ma wpływ na dziecko?

Czy można zachorować na HG w czasie ciąży? Na szczęście nie. W przeciwieństwie do HIV, HG nie można zapobiec podczas ciąży, ale można ją kontrolować. Kobiety w ciąży powinny regularnie korzystać z opieki prenatalnej, aby zapobiec zbytniemu nasileniu się choroby. Chociaż nie ma żadnych długoterminowych skutków, jeśli choroba nie jest leczona, może spowodować, że płód nie otrzyma składników odżywczych, których potrzebuje.

Matka nie ma żadnych oznak choroby Rh, ale dziecko może rozwinąć przeciwciała. Dziecko może mieć żółty płyn owodniowy, który jest spowodowany przez bilirubinę, która jest uwalniana, gdy komórki krwi rozpadają się. Dziecko z warunkiem zwanym hydrops fetalis może mieć również dodatkowy płyn w żołądku. Może to spowodować poważny obrzęk. Choroba ta jest bardzo poważna zarówno dla matki, jak i dziecka.

Jedną z teorii jest to, że komórki płodu działają jako wartownicy komórek raka piersi u matki. Inni badacze stwierdzili, że komórki płodowe mają zdolność do zabijania komórek raka piersi. Ponadto komórki płodowe mogą chronić mamy przed rakiem piersi i reumatoidalnym zapaleniem stawów. Nie wiadomo jednak, czy komórki te są korzystne dla dziecka. Ale jeśli matka jest podatna na GVHD, dziecko może być na większe ryzyko.

Znaki i objawy MMH nie obejmują bólu lub skurczów. Badanie ultrasonograficzne potwierdzi diagnozę. Ale jeśli objawy utrzymują się, matka powinna odwiedzić swojego lekarza i zostać sprawdzona przez wykwalifikowanego pracownika medycznego. Opieka prenatalna może również poprawić zdrowie zarówno matki, jak i dziecka. Może to zapobiec powikłaniom, w tym depresji. Istnieje zwiększone ryzyko depresji u kobiet w ciąży, więc ważne jest, aby upewnić się, że twoje zdrowie jest tak dobre, jak to możliwe przed porodem.

Wyniki badania mogą pomóc w prowadzeniu krajowych i międzynarodowych wytycznych. Chociaż badanie było stosunkowo małe, wyniki mogą wpłynąć na śmiertelność niemowląt. Dalsze badania są potrzebne, aby określić, czy infekcje przekazywane dziecku podczas ciąży mogą wpłynąć na dziecko. Zostało ono sfinansowane przez California Health Care Foundation i UCSF National Center for Excellence in Women’s Health. Dodatkowo wsparcie finansowe zapewnili indywidualni darczyńcy. Jakie jest więc potencjalne ryzyko zarażenia się wirusem HIV?

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top