Jak prawidłowo karmić dziecko z butelki

Z dumą prezentujemy treść, która powstała w kooperacji z superrodzice.pl

Kiedy Twoje dziecko jest noworodkiem, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak najlepiej karmić dziecko z butelki. W rzeczywistości jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Przede wszystkim, Twoje dziecko da Ci znać, kiedy jest głodne. Dziecko często będzie płakać, aby wskazać, że jest głodne i odwróci się w kierunku sutka butelki lub palca, aby uzyskać mleko. Jeśli Twoje dziecko ma zwyczaj płakać, gdy chce jeść, karm je nieco częściej i dawaj mu mleko, którego potrzebuje.

Aby zapobiec zadławieniu, trzymaj butelkę pod lekkim kątem i głaszcz smoczkiem usta dziecka. Przerwa w połowie butelki da dziecku coś nowego do oglądania, gdy będziesz je karmić. Da to również Twojej ręce przerwę od karmienia dziecka. Poza tym pauza da ci szansę na zmianę stron na chwilę, dając zmęczonej ręce trochę ulgi.

Zawsze trzymaj dziecko blisko siebie podczas karmienia. Jeśli Twoje dziecko płacze, trzymaj je blisko siebie. Dzięki temu mleko pozostanie w ustach dziecka, podczas gdy ono będzie łapać oddech. Jeśli dziecko wydaje się być niespokojne lub odciąga się od Ciebie, powinnaś je delikatnie osuszyć, zanim butelka wyschnie. Kiedy skończysz, wyrzuć pozostałe mleko.

Przepływ smoczka dziecka będzie zależał od wieku dziecka. Młodsze dzieci wymagają wolniejszego przepływu, podczas gdy starsze dzieci mogą poradzić sobie z szybszym. Większość smoczków ma poziomy przepływu oznaczone jako jeden, dwa lub trzy. Poziom pierwszy jest najwolniejszy, natomiast poziom trzeci jest najszybszy. Różne marki mają różne poziomy przepływu, więc spróbuj najpierw użyć butelki z poziomem pierwszym dla swojego noworodka.

Utrzymywanie głowy i pleców dziecka lekko uniesionych pomoże zapobiec zadławieniu. Przechyl butelkę, aby formuła wypełniła sutek, zanim dziecko ją połknie. Pamiętaj, aby dać dziecku dużo mleka, aby starczyło na średni czas karmienia. Twoje dziecko potrzebuje czasu, aby rozpoznać, że jest pełne, zanim zaoferujesz mu więcej. Jeśli dziecko nie wydaje się zadowolone, zaoferuj dodatkowy pokarm.

Karmiąc dziecko z butelki, upewnij się, że czyścisz butelkę po każdym użyciu. Dokładnie wypłucz ją w zimnej lub ciepłej wodzie i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu. Do czyszczenia butelki nie używaj szczotki do butelek, może być ona szkodliwa dla zdrowia dziecka. Zawsze należy stosować się do zaleceń pediatry przed wprowadzeniem zmian w harmonogramie karmienia dziecka. Najlepiej jest błądzić po stronie ostrożności.

Upewnij się, że dziecko jest wygodnie usadowione i nie podpiera butelki na poduszce podczas karmienia. Należy upewnić się, że dziecko jest wygodne w ramionach, gdy je karmisz. Upewnij się, że jego głowa spoczywa wygodnie w zakręcie Twojego ramienia. Trzymaj ich klatkę piersiową blisko piersi i trzymaj je w lekkim nachyleniu. Należy również uważać, aby uniknąć ryzyka połknięcia powietrza z butelki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top