Jak dziecko odróżnia dzień od nocy

Twój noworodek myli dzień z nocą. Wewnętrzny zegar noworodka jest przestawiony po urodzeniu, więc spędza on długie okresy czasu śpiąc w ciągu dnia, ale jest szeroko rozbudzony przez długie odcinki w nocy. Możesz być zaskoczona, że Twoje dziecko ma wewnętrzny zegar, który pasuje do Twojego, ale to nie znaczy, że musisz się martwić. W rzeczywistości istnieje kilka prostych zmian, które możesz wprowadzić do rutyny dziecka, które sprawią, że czas nocny będzie bardziej znośny.

Po pierwsze, spróbuj zastosować różne rodzaje interakcji z dzieckiem. Staraj się utrzymywać pokój w jak największej ciemności i używaj różnych rodzajów interakcji. Na przykład, unikaj zbyt głośnego gaworzenia podczas karmienia dziecka w nocy. Zamiast tego mów do dziecka cichym, ściszonym tonem. W miarę możliwości unikaj również rozmowy podczas zmiany pieluszki. Możesz zachęcać swoje dziecko do drzemek, gdy jest obudzone, więc staraj się unikać wszelkich hałasów, które mogą je obudzić.

Kiedy Twoje dziecko ma około 6 miesięcy, nauczy się rozróżniać dzień i noc. Dzieje się tak dlatego, że mogą uzyskać wystarczającą ilość pożywienia w ciągu dnia i nie muszą jeść w nocy. Jednak niektóre noworodki nie mogą zasnąć samodzielnie i budzą się, jeśli nie są przytulane przez rodziców. Mogą nie być w stanie odróżnić dnia od nocy, ale potrzebują być karmione.

W ciągu dnia, pierwsza faza snu dla noworodka jest nazywana cichym czuwaniem. Jest to pierwsza faza snu, kiedy dziecko jest rozbudzone. Może wpatrywać się w przedmioty lub reagować na dźwięki i ruch. Następnie przejdzie do aktywnej czujności, gdzie jest bardziej uważne na dźwięki i widoki oraz zaczyna się aktywnie poruszać. W tym czasie temperatura ciała wzrasta, a hormony głodu zaczynają rosnąć.

Ciemny, chłodny pokój jest niezbędny, jeśli chodzi o uspokojenie noworodka do snu. Temperatura powinna wynosić około 68 do 72 stopni i możesz rozważyć użycie maszyny białego szumu, aby zablokować wszelkie natrętne dźwięki. Alternatywnie, możesz po prostu wyciąć drzemki w ciągu dnia. Kiedy twoje dziecko odmawia snu, prawdopodobnie nie jest zmęczone, ale próbuje pozbyć się swojej energii przez płacz.

Gdy twój noworodek ma 6 miesięcy, może wziąć trzy do czterech dwugodzinnych drzemek w ciągu dnia. Jednak będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, że niektóre niemowlęta mogą spać przez osiem godzin lub nawet więcej w nocy. Ponadto możesz śledzić oznaki snu, aby upewnić się, że twój maluch śpi przez całą noc. Możesz ułatwić to swojemu maluchowi, dając mu dużo uwagi i przytulania.

Choć noworodki nie rozumieją różnic między dniem a nocą, mogą uczyć się na podstawie zachowania swoich rodziców i można im pomóc, zmieniając środowisko. Upewnij się, że dziecko jest odpowiednio karmione, ma na sobie suchą pieluszkę, a w pokoju jest chłodno, ale nie ubieraj dziecka nadmiernie do snu. Pamiętaj też, że rozpraszacze takie jak światła i dźwięki nie sprzyjają zasypianiu. Jeśli uda Ci się uniknąć tych zakłóceń, pomożesz dziecku nauczyć się odróżniać dzień od nocy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top