Jak ułożyć śpiące dziecko w klatce

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z przedszkole126.pl

Jeśli zastanawiasz się „Jak umieścić śpiące dziecko w skrzyni?”, to trafiłeś we właściwe miejsce. Istnieje kilka sztuczek, które pomogą Ci w tym delikatnym zadaniu. Po pierwsze, upewnij się, że twoje dziecko jest wygodne. Upewnij się, że ich plecy są proste i szyja jest prosta. Powinnaś również spróbować przytrzymać ich główkę w taki sposób, aby nie zaczęły się ruszać. Należy to robić delikatnie i z jak największą ostrożnością.

Chociaż kuszące jest kołysanie dziecka do snu, staraj się nie poruszać kołyski, gdy są w niej. Umieszczenie pod spodem dywanika lub cienkiego materaca pomaga zamortyzować upadki. Powinnaś też mieć dobry widok na śpiące dziecko. Maluchy będą próbowały się wspinać lub kołysać w kołysce, więc miej na nie oko. Zawsze nadzoruj malucha, gdy jest w kołysce, aby uniknąć wypadku.

Po pierwsze, trzymaj głowę dziecka. Trzymanie piłki nożnej jest szczególnie pomocne po cesarskim cięciu. Zacznij od umieszczenia rąk nad ramionami, a następnie umieść głowę dziecka na górze pierścieni. W zależności od wielkości dziecka, dostosuj odległość do brodawki dziecka. Możesz również spróbować trzymać główkę dziecka w chuście. Korzystanie z chusty może nie być tak bezpieczne jak trzymanie w kołysce, ale pomoże.

Utrzymanie na ramieniu to kolejna technika, która może pomóc w ułożeniu śpiącego dziecka w kołysce. Jest to najbardziej naturalny sposób trzymania dziecka i jest to świetna pozycja dla początkujących. Dziecko może poczuć bicie swojego serca i lepiej oddychać, jeśli trzymasz je w ten sposób. Trzymanie na ramieniu jest również świetną pozycją dla dzieci w każdym wieku. W miarę jak rosną, mniejsze wsparcie będzie potrzebne.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać podczas podnoszenia dziecka, jest wysokość i elastyczność kołyski. Kołyski z kółkami są bardziej niebezpieczne dla dziecka, ponieważ mogą się przewrócić i wypaść. Upewnij się również, że wybierasz kołyskę z wysokim brzegiem i mocnym bokiem. Zapobiegnie to wypadnięciu dziecka. Należy również pamiętać o usunięciu zabawek i pościeli, które mogą zadławić dziecko.

W czasie, gdy dziecko śpi, powinieneś je owinąć ulubionym kocem ochronnym lub miękką, wypchaną zabawką. Swaddling powinien zatrzymać się, gdy dziecko jest w stanie przewrócić się, więc upewnij się, że koc jest miękki i wygodny. Pomocne będą również urządzenia emitujące biały szum lub wentylatory. Mogą one również naśladować dźwięki, które dziecko słyszy w łonie matki. Wtedy, dziecko będzie bardziej prawdopodobne, aby zasnąć podczas gdy w kołysce.

Odkąd twoje dziecko osiągnęło wiek sześciu miesięcy, powinieneś przejść go lub ją do rutyny na dobranoc. Ważne jest, aby pamiętać, że wzorce snu niemowląt stają się trudniejsze do dostosowania, gdy są poza kołyską. Możesz włączyć do rutyny snu przejażdżkę wózkiem. Może wystarczyć krótki spacer po salonie. Kiedy dziecko jest spokojne, przenieś je do łóżeczka. Jeśli nadmiernie płacze, może to oznaczać infekcję ucha lub refluks. W przeciwnym razie Twoje dziecko doświadcza regresji snu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top