Jaki jest najlepszy sposób na przykrycie dziecka do snu?

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z abcmama.pl

Swaddling jest uważany za bezpieczny dla dzieci, dopóki nie zaczną się przewracać, wtedy możesz przejść do śpiworka lub kocyka do noszenia. Niektórzy ludzie przysięgają na swaddling, ale nie jest on dla każdego. Istnieją również inne opcje, takie jak śpiworki z nóżkami i cieplejsze tkaniny. Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że Twoje dziecko jest wygodne i ciepłe. Poniżej wymieniono kilka opcji przykrycia dziecka podczas snu.

W zależności od klimatu, lekka muślinowa koszulka, bawełniana koszulka z długim rękawem lub polarowy worek do spania są odpowiednie na ciepłe lub zimne noce. Cięższy śpiwór jest bardziej odpowiedni na chłodniejsze miesiące. Aby zapobiec utracie ciepła, wybierz śpiwór o TOG 1,5-2. Nie wybieraj luźnych koców. Jeśli masz ciepłe pomieszczenie, użyj koszulki lub śpioszków ze stópkami, aby utrzymać ciepło dziecka.

Aby zapewnić dziecku ciepło, wybierz śpiwór lub kocyk, który jest dopasowany i pasuje do rozmiaru ramion dziecka. Najlepiej jest też używać dopasowanego prześcieradła zamiast koca. Sprawdź również normy bezpieczeństwa łóżeczka i unikaj używania pluszowych zabawek lub poduszek. Należy również unikać poduszek i kocyków, ponieważ mogą one powodować przegrzanie. Upewnij się, że ubierasz swoje dziecko odpowiednio do temperatury pokojowej i nie obkładasz go nadmiernie poduszkami lub kocami.

Swaddling to kolejna opcja przykrycia dziecka. Jest ona zalecana przez Amerykańską Akademię Pediatrii i polega na owinięciu lekkiego koca wokół rąk i nóg dziecka. Metoda ta zapobiega zakrywaniu twarzy dziecka przez koc, co może powodować szereg problemów. Kołysanie powinno być stosowane tylko do czasu, gdy dziecko jest wystarczająco duże, aby przewrócić się na bok. Inną opcją jest ubranie dziecka w śpiwór wykonany dla małego dziecka.

Poza noszeniem śpiwora, powinnaś również trzymać dziecko na plecach. Podczas snu, dziecko powinno być na plecach, aby promować dobre oddychanie. W przypadku, gdy dziecko się przewróci, upewnij się, że usunęłaś wszystko, co mogłoby zakłócić przepływ powietrza. Jeśli dziecko zasypia w foteliku samochodowym, postaraj się przenieść na twardą powierzchnię do spania.

Jeśli nie chcesz, aby dziecko się przegrzało, rozważ zawinięcie go w bawełnianą lub muślinową chustę lub noszenie swaddle. Upewnij się, że temperatura w pokoju wynosi od 68 do 72 stopni Fahrenheita. Pamiętaj również, aby w pomieszczeniu nie było biernego palenia, ponieważ zwiększa ono ryzyko wystąpienia SIDS u Twojego dziecka. Utrzymując dziecko w cieple i suchości, możesz spać wygodnie i bezpiecznie.

Używanie zwykłych koców lub ciężkich ubrań nie jest zalecane dla niemowląt. Maluchy często zrzucają koce, więc najlepszym sposobem na przykrycie dziecka do snu jest użycie worka do spania stworzonego specjalnie dla tej grupy wiekowej. Te worki do spania są również dostępne na rynku dzisiaj. Przed ich zakupem należy dokładnie sprawdzić tkaninę. Powinny być ognioodporne i ściśle dopasowane. Sprawdź, czy nie ma uszkodzonych suwaków i krawatów, ponieważ mogą one stanowić zagrożenie dla dzieci w przypadku zadławienia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top