Od kiedy dziecko powinno być otulone?

Istnieje wiele korzyści z zawijania nóżek dziecka, ale jest też kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Owijanie nóżek dziecka nie jest szkodliwe, ale powinno umożliwić prawidłowy rozwój nóżek. Dzieci mogą być zawijane od urodzenia, o ile są wygodne i medycznie zdrowe. Owijanie nóg dziecka powinno być również unikane, jeśli mają one skłonność do przewracania się.

Kołyska powinna obejmować większość ciała dziecka. Dzięki temu kończyny mają swobodny dostęp do powietrza dostarczanego przez wentylator lub klimatyzator. W zależności od klimatu, dla starszych i większych niemowląt zalecane jest zawijanie tylko ramion. Chusta nie powinna być ciasna na szyi lub ramionach, ponieważ może to ograniczać oddychanie. Dzieci powinny być również ubrane odpowiednio do pory roku.

Badania nad skutkami zawijania dziecka wykazały, że zmniejsza ono prawdopodobieństwo przedwczesnego porodu, ale istnieją obawy, że zawijanie może utrudniać kontakt skóra do skóry z opiekunem. Niektórzy eksperci uważają jednak, że może to poprawić rozwój nerwowo-mięśniowy i usprawnić karmienie piersią. Niezależnie od korzyści płynących z zawijania, ważne jest, aby przestrzegać zalecanych wytycznych. Na przykład, zawijanie dziecka na plecach nie zmniejsza ryzyka SUDI i powinno być unikane, gdy dziecko jest jeszcze bardzo młode.

Istnieje wiele różnych sposobów zawijania dziecka, w tym przy użyciu koca. Istnieją pewne zalety i wady swaddling, ale swaddling jest nadal popularnym wyborem dla wielu rodziców. Oprócz wielu korzyści, swaddling jest korzystny dla zdrowia zarówno dziecka jak i rodzica. W rzeczywistości, jeśli nie jest to twoja preferencja, swaddling może być dobrym wyborem.

Babcie mogą być zawinięte do sześciu miesięcy. Jednak gdy tylko pojawią się oznaki przewracania się lub gdy będą w stanie przewrócić się bez chusty, należy zaprzestać zawijania. Po tym czasie rodzice powinni zacząć zapoznawać się z zasadami bezpiecznego spania. W ten sposób chustowanie nie będzie przeszkadzać we wzroście i rozwoju dziecka. Ta technika jest szczególnie korzystna, gdy dziecko ma miesiąc lub mniej.

Gdy nie zawijasz dziecka, ważne jest, aby jego nogi były wolne. Ciasne zawijanie może powodować problemy z biodrami, w tym zwichnięcie i dysplazję stawów biodrowych. Nóżki dziecka owiniętego w folię powinny mieć możliwość zgięcia w biodrach i kolanach. Raising Children Network oferuje film, który pomoże rodzicom nauczyć się prawidłowej techniki. Podczas gdy swaddling jest zalecany, powinieneś być pewny, że nie przesadzisz.

Podczas swaddlingu dziecka, pamiętaj, że ważne jest, aby utrzymać niemowlę na plecach podczas snu. Kiedy niemowlę jest umieszczone na boku lub brzuchu, zwiększa się ryzyko śmierci związanej ze snem. Ponadto zwiększa się tempo oddychania niemowlęcia i może mu być za gorąco. Te zagrożenia mogą prowadzić do szybkiego oddychania, pocenia się i nadmiernego gorąca. Jeśli niemowlę odczuwa dyskomfort, należy zdjąć kocyk.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top