Biały szum dla niemowląt – o co chodzi?

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu bookids.pl

Prawdopodobnie słyszałeś o korzyściach płynących z białego szumu dla niemowląt. Ale co to dokładnie jest? I dlaczego jest tak popularny wśród dzieci? Oto kilka podstawowych informacji. Uszy dziecka są wrażliwe na dźwięk, więc słuchanie białego szumu symuluje przebywanie w łonie matki, w wygodnym i bezpiecznym środowisku. To może pomóc wyjaśnić, dlaczego niektóre dzieci nie osiedlają się tak dobrze, jak inne.

Wielu rodziców wierzy, że maszyna z białym szumem może pomóc ich dzieciom zasnąć. Ale to może nie być idealne rozwiązanie dla wszystkich. Niektóre niemowlęta są bardziej wrażliwe niż inne i być może trzeba będzie spróbować różnych rodzajów szumu, aż znajdziesz taki, który działa. Często rodzice myślą o braku snu w kategoriach bycia rozdrażnionym lub wyczerpanym. Są to efekty wspólne dla dorosłych, ale nie dla dzieci. Spanie przez 20 do 45 minut w czasie jest normą dla noworodków i niemowląt, a biały szum pomaga im nawigować te arousals.

Istnieje kilka różnych typów maszyn białego szumu dostępnych do użytku. Niektóre z nich mogą być tak głośne jak wentylator sufitowy, podczas gdy inne używają miękkiej muzyki lub klasycznych programów dla dzieci, aby dziecko mogło zasnąć. Chociaż urządzenia te mogą wydawać się pomocne, mogą uszkodzić uszy dziecka, jeśli hałas jest zbyt głośny. Może to również prowadzić do zaburzeń przetwarzania dźwięku. Uszy dziecka są wrażliwe, więc nie mogą wytrzymać wysokiej głośności białego szumu, a także może być szkodliwy, jeśli zbyt blisko ich uszu.

Jednakże maszyny do białego szumu używane w celach uspokajających powinny być używane tylko przez krótkie okresy czasu i nie powinny być używane 24/7. Niektóre maszyny białego szumu mogą przekroczyć limit 50 decybeli, a to może mieć negatywny wpływ na rozwój dziecka. W rzeczywistości należy zauważyć, że dzieci mogą tolerować inne dźwięki, jak również hałas pochodzący z urządzeń emitujących biały szum. Badanie przeprowadzone przez American Academy of Pediatrics pokazuje, że zbyt duża ekspozycja na biały szum może prowadzić do opóźnień rozwojowych i problemów ze słuchem.

Jako nowy rodzic, korzyści z białego szumu dla niemowląt są liczne. Pomimo swojej ceny i łatwości użycia, nie zaszkodzi on słuchowi dziecka. Podczas gdy biały szum dla niemowląt to świetny sposób na uśpienie noworodka, nie powinien być używany jako kula u nogi przez resztę życia. Najbardziej wybredne dziecko musi nauczyć się zasypiać na własną rękę!

W zakresie korzyści zdrowotnych białego szumu, może on zmniejszyć stres u rodziców i uspokoić uszy dziecka. Jest to bezpieczna alternatywa dla kładzenia dziecka do łóżka podczas Twojej nieobecności. Biały szum składa się z szeregu częstotliwości o jednakowym natężeniu. I jest to dźwięk, który Twoje dziecko doceni. Może on przynieść korzyści również Tobie. Będziesz mógł lepiej spać, gdy nie będziesz musiał przejmować się głośnymi dźwiękami.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top