Czy niemowlę może mieć katar?

Być może zastanawiasz się: Czy niemowlę może mieć anginę? Odpowiedź zależy od objawów Twojego dziecka i ciężkości infekcji. Objawy anginy zwykle ustępują w ciągu kilku dni dzięki leczeniu antybiotykami. Jednak w ciężkich przypadkach, Twoje dziecko może rozwijać zastawki serca i obrzęk stawów. Jeśli pozostawione bez leczenia, angina może prowadzić do powikłań, takich jak niewydolność nerek. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko może mieć anginę, powinieneś zabrać je do lekarza w celu postawienia właściwej diagnozy.

Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma anginę, trzymaj je z dala od innych osób z tą infekcją. Objawy anginy zwykle pojawiają się przed przeziębieniem. Choroba ta jest bardzo zaraźliwa, dlatego Twoje dziecko powinno być izolowane od innych dzieci, które ją mają. Ponadto, dziecko nie powinno dzielić się zabawkami, ubraniami lub przedmiotami z osobami, które mają anginę. Aby uzyskać więcej informacji, Twoje dziecko powinno skonsultować się z otolaryngologiem dziecięcym.

Ponieważ angina jest zakaźna, nie ma szczepionki, która by jej zapobiegła. Ale możesz przekazać chorobę, jeśli masz gorączkę i nie wziąłeś żadnych antybiotyków przez 24 godziny. Niemowlęta z anginą są szczególnie zaraźliwe, zwłaszcza jeśli ich rodzice lub rodzeństwo są już zakażeni. Jednak Twoje niemowlę może mieć objawy nawet przed urodzeniem. Lekarz powinien sprawdzić go pod kątem objawów anginy i zapewnić odpowiednią antybiotykoterapię.

Posiew z gardła jest również sposobem na wykrycie, czy Twoje niemowlę ma anginę. Jeśli kultura zostanie znaleziony, pediatra może wysłać go do laboratorium. Ta procedura może zająć jeden do dwóch dni, aby powrócić, ale wyniki powiedzą ci, czy twoje dziecko ma anginę, czy nie. W wielu przypadkach, antybiotyki są wystarczające do wyleczenia anginy. Lekarz przepisze również antybiotyki, aby pomóc dziecku szybciej wyzdrowieć.

Leczenie anginy obejmuje antybiotyki. Zazwyczaj, Twoje dziecko otrzyma jeden lub dwa kursy antybiotyków, albo amoksycylina lub penicylina. Twoje dziecko otrzyma inne antybiotyki, jeśli są one uczulone na jeden lub oba. Antybiotyki mogą być podawane dzieciom raz, dwa lub trzy razy dziennie, w zależności od ich wieku i rodzaju stosowanego antybiotyku. Jeśli nie chcą lub nie mogą przyjmować leków doustnych, mogą otrzymać jednorazowy zastrzyk antybiotyku.

Traktowanie anginy jest zwykle kombinacją antybiotyków i środków przeciwbólowych. Podczas przyjmowania antybiotyków przez dziecko, pamiętaj, aby oddzielić rzeczy dziecka od rzeczy innych osób. Dziecko może mieć infekcję, jeśli dzieli się swoją szczoteczką do zębów, pieluchami lub butelką z preparatem dla niemowląt z innym rodzeństwem. Może to prowadzić do odwodnienia, więc unikanie dzielenia się jedzeniem z innymi może pomóc zmniejszyć nasilenie objawów dziecka.

Jeśli Twoje dziecko ma ból gardła, objawy anginy będą różne. Niemowlęta zazwyczaj nie doświadczają gorączki lub innych objawów anginy, ale mogą ją dostać. Objawy anginy obejmują białawą lub żółtą powłokę na migdałkach i jasnoczerwony migdałek. W najgorszym przypadku Twoje dziecko może mieć nawet wysypkę lub szkarlatynę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top