Jak prawidłowo nawadniać dziecko

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z wyprawiaki.pl

Chociaż może się wydawać, że nie jest to tak ważne, jak się wydaje, nawodnienie jest kluczowe zarówno dla Twojego dziecka, jak i całej rodziny, zwłaszcza w miesiącach letnich. Oto kilka wskazówek, jak prawidłowo nawodnić dziecko. Po pierwsze, upewnij się, że zapewniasz dużo płynów w ich diecie. Mleko matki zawiera ponad 85% wody, a mleko dla niemowląt jest prawie tak samo dobre. Jednak jeśli dziecko ma mniej niż sześć miesięcy, ważne jest, aby całkowicie unikać wody, ponieważ może to prowadzić do niedożywienia i zahamowania.

Jeśli twoje dziecko staje się odwodnione, należy natychmiast odwiedzić pediatrę. Odwodnione dziecko może szybko stać się krytycznie chore ze względu na wysoki metabolizm i niskie rezerwy płynów. W tym czasie może łatwo stracić wodę i elektrolity. Jeśli Twoje dziecko nie siusia w ciągu 10 godzin, zabierz je na pogotowie. Mogą potrzebować nawodnienia dożylnego, które wymaga hospitalizacji. Jeśli jednak zauważysz, że Twoje dziecko wykazuje oznaki odwodnienia, postaraj się je jak najlepiej wykorzystać, podając mu dodatkowe mleko matki lub preparat. Możesz również podać im napój elektrolitowy.

Jeśli jesteś nowym rodzicem, możesz nie wiedzieć, jak nawodnić swoje dziecko. Wychowywanie dziecka to zniechęcające doświadczenie, zwłaszcza gdy niemowlę nie wykazuje żadnych oznak odwodnienia. Niemniej jednak ważne jest, aby zapewnić dziecku odpowiednią ilość płynów i uniknąć zatrucia wodą, które może być śmiertelne. Niemowlę może być również odwodnione z powodu innych stanów chorobowych.

Objawy odwodnienia różnią się u poszczególnych dzieci. Odwodnienie może być stanem zagrożenia medycznego, więc należy natychmiast zadzwonić do pediatry, jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko jest odwodnione. Niektóre oznaki odwodnienia obejmują suchość w ustach, zmniejszenie ilości oddawanego moczu i brak łez. Są to wspólne oznaki odwodnienia, ale jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów, ważne jest, aby zadzwonić do pediatry dziecka od razu.

Traktowanie łagodnego do umiarkowanego odwodnienia w domu obejmuje oferowanie czystej wody do dziecka. Jednak twój dostawca opieki zdrowotnej może zasugerować użycie komercyjnego roztworu elektrolitów zamiast. Lekarz wyjaśni, ile płynów należy podawać dziecku. Możesz również wstrzymać się z karmieniem piersią, jeśli dziecko wymiotowało. Ponadto, jeśli dziecko ma biegunkę, powinnaś powstrzymać się od karmienia piersią, dopóki nie przestanie wymiotować. W ciężkich przypadkach lekarz może przepisać komercyjny roztwór elektrolitów.

Dostarczanie czystych płynów, takich jak mleko lub sok, jest również ważne. Chociaż płynne odżywianie zmniejsza się u niemowląt po ukończeniu sześciu miesięcy, nadal potrzebują one płynu do nawodnienia. Młodszym niemowlętom możesz zaoferować zwykłą wodę, aby przyzwyczaić je do jej smaku. Możesz również wprowadzić inne rodzaje płynów, takie jak sok lub słodzone napoje, aby dać im smak płynów, do których są już przyzwyczajeni.

Choć dzieci poniżej sześciu miesięcy powinny pić tyle, ile potrzebują ich ciała, powinny być również monitorowane, aby uniknąć odwodnienia. Chociaż może się to wydawać prostym zadaniem, dzieci są często zbyt zajęte, aby zauważyć, że są spragnione. W rezultacie odwodnienie może pojawić się niezauważone, aż będzie za późno. Dlatego ważne jest, aby zapewnić dziecku dużo wody zarówno przed, jak i w trakcie aktywności fizycznej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top