Jak skutecznie oduczyć dziecko jedzenia w nocy

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z mama24h.pl

Jeśli jesteś jednym z wielu rodziców, którzy walczą o to, aby ich dziecko przestało jeść w nocy, nie jesteś sama. Nocne karmienia są ważnym kamieniem milowym dla każdego dziecka i być może zastanawiasz się, jak oduczyć je tego nawyku. Twoje dziecko rośnie każdego dnia, więc nie jest niczym niezwykłym, że często budzi się w nocy, aby się nakarmić. Może być też tak, że sama nie wysypiasz się wystarczająco i dziecko nie przyjmuje mniej nocnych pokarmów.

Przy skracaniu czasu karmienia w nocy zacznij od najwcześniejszych karmień. Na przykład, jeśli Twoje dziecko je o 22:00, musisz skrócić to karmienie do pół godziny. W tym momencie będziesz miała większe szanse na ponowne zaśnięcie. Może to potrwać nieco dłużej, ale oboje będziecie spać dłużej. Pamiętaj, że poranne karmienia mogą trwać dłużej, więc bądź cierpliwa.

Jeśli czekałaś kilka tygodni, aby Twoje dziecko przeszło od karmienia butelką do karmienia piersią, możesz chcieć zmniejszyć liczbę nocy, w których Twoje dziecko musi być karmione. Ważne jest, aby upewnić się, że dieta dziecka jest w stanie wspierać zmniejszony harmonogram karmienia w ciągu dnia. Twój pediatra może doradzić Ci odpowiednią ilość czasu karmienia w ciągu dnia.

W ciągu dnia dziecko prawdopodobnie otrzyma wystarczająco dużo kalorii, aby utrzymać je przez pięć lub sześć godzin bez budzenia się w nocy. Jeśli masz problemy z budzeniem się w nocy, spróbuj zamiast tego nocnego odsadzenia. Większość dzieci może to zrobić między 4 a 6 miesiącem. W tym wieku mają wystarczająco dużo energii w ciągu dnia, aby uniknąć budzenia się w nocy. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, prawdopodobnie Twoje dziecko nie będzie jadło w nocy.

Jeśli Twoje dziecko nadal przyjmuje więcej niż 60 ml mleka w nocy, możesz stopniowo wycofać nocne karmienia. Delikatne podejście jest bardziej skuteczne niż podejście typu „cold turkey”. Spróbuj zwiększyć odstępy między nocnymi karmieniami o piętnaście lub trzydzieści minut co drugą noc. W końcu dziecko przestanie budzić się na jedzenie w nocy. Ważne jest, aby pamiętać, że chroniczny brak snu może negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie.

Gdy Twoje dziecko przestanie jeść w nocy, prawdopodobnie obudzi się później niż zwykle, a to może być frustrujące. Zamiast budzić się na jedzenie w nocy, zaoferuj lekką przekąskę przed snem. Przyciemniony pokój, łagodna muzyka i przytulanie się do wypchanego zwierzęcia pomogą dziecku szybciej zasnąć. Trzymaj w pobliżu szklankę wody.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top